Szlachetna Paczka w tym roku także w Raciborzu

W ubiegłym roku w Raciborzu zabrakło lidera, który poprowadziłby Szlachetną Paczkę. Projekt nie był więc realizowany. Teraz projekt powraca do naszego miasta. Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy.

– Chcesz poczuć, co to znaczy być bohaterem? Znajdź w sobie siłę i odwagę, by zmieniać świat na lepsze! – zachęcają do udziału w akcji organizatorzy. "Szlachetna paczka" to ogólnopolski program pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, a także próba przeciwdziałania prawdziwej, niezawinionej biedzie, zwłaszcza tej ukrytej. Ideą akcji jest skuteczna pomoc, która wiąże się z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb osoby i konkretną odpowiedzią na nie. – Nasi wolontariusze współpracując z liderem rejonu, docierają do potrzebujących rodzin, badają Ich sytuację i diagnozują potrzeby – informuje lier rejonu Racibórz, Anna Szukalska. Zgromadzone informacje trafiają do anonimowej internetowej bazy rodzin, skąd darczyńcy wybierają rodzinę, dla której przygotują "paczkę".

- reklama -

W Raciborzu projekt realizowany był już kilkukrotnie. Nie inaczej będzie w tym roku. Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy. Dotychczas zgłosiło się 11 osób. Zakładana liczba wolontariuszy w Raciborzu wynosi natomiast 18. Jak dołączyć do grupy? Wystarczy wejść na stronę internetową www.superw.pl i wypełnić zamieszczony tam formularz. Warto wiedzieć, że jeden wolontariusz może zadbać o przygotowanie podarunków dla maksymalnie trzech rodzin.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here