Remont Zamkowej. Zdążą przed otwarciem aquaparku?

5

Czerwiec 2014 roku to zdaniem prezydenta Lenka realny termin oddania do użytku ul. Zamkowej po remoncie. Wiadomo, że będzie ona dwukierunkowa i pozbawiona możliwości parkowania. Co jeszcze mówią władze o remoncie?

Wkrótce magistrat będzie dysponował dokumentacją i pozwoleniem na budowę. Rozpoczęcie prac uległo lekkiemu poślizgowi ze względu na przedłużające się uzgodnienia z Zarządem Dróg Wojewódzkich i wydziałem transportu urzędu maszałkowskiego odnośnie przebudowy skrzyżowania przy Mechaniku. Aby Zamkową ruch odbywał się w obydwie strony, wymaga ono przebudowy, stąd punktem spornym jest, kto ma ponieść koszty robót, nowych świateł, etc. Strony mają również odmienne zdania co do zakresu przebudowy skrzyżowania. Województwo, właściciel drogi, stoi na stanowisku iż nie wystarczy sama poprawa profili łuków, ale trzeba wymusić  określone zachowania kierowców poprzez wysepki itp. Niezależnie od tego, co uda się w porozumieniu osiągnąć, strony już umówiły się, że każda (zarówno miasto jak i ZDW) będzie pracowała na swoim odcinku w tym samym czasie.

- reklama -

 

– Czy to podroży nam koszty w jakiś sposób? – zainteresował się radny Robert Myśliwy podczas czwartkowego posiedzenia komisji gospodarki miejskiej, na co wiceprezydent Krzyżek bez wahania przytaknął.

 

Od dawna wiadomo też, że w związku z ruchem Zamkową w obydwu kierunkach, uczniowie Mechanika stracą możliwość parkowania wzdłuż drogi. – Samochody stojące przy drodze do odnowionego zamku wyglądają nieestetycznie, na prośbę zarządcy zabytku obejmiemy ulicę zakazem. Uczniowie mogą zostawiać samochody na parkingu od strony zamku, do dyspozycji jest też "czarny plac" – tłumaczy Mirosław Lenk.

 

Dwukierunkowość ulicy wyklucza także powstanie w jej ciągu ścieżki rowerowej, choć takie zakusy były przy pierwotnym projekcie remontu. Ruch rowerowy będzie się odbywał po chodniku zamienionym w ciąg pieszo – rowerowy.

 

Inwestycja ma zostać ukończona do czerwca 2014 roku, w tym samym mniej więcej czasie, kiedy działalność rozpocznie aquapark na Ostrogu, czyli H2Ostróg.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

H2Ostróg: ulica Zamkowa będzie dwukierunkowa

Otwarcie aquaparku w Raciborzu wymusi zmianę rozwiązań komunikacyjnych w jego sąsiedztwie – ul. Zamkowa stanie się dwukierunkową. W. Krzyżek wyjaśnia, w jaki sposób będzie się łączyć ze skrzyżowaniem przy mechaniku.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. P.

  „Województwo, właściciel drogi” jak już co wymyśli, to na pewno będzie to droga będzie wąska, pełno wysepek, z wysokimi krawężnikami i pełno świateł których cykle będą zupełnie niedopasowane do ruchu pojazdów – jak np cały odcinek w Rydułtowach od ul. Bema do Orłowca. Jakby to nie można było wysepek namalować na jezdni a świateł odpowiednio wyregulować.

 2. ??

  To gdzie w takim razie będą parkować turyści odwiedzający zamek?

 3. do ??

  A po co prezydentowi turyści. On teraz chce się nachapać na pływakach z nowego quaparku. Jedna inwestycja w tym mieście zabija drugą. Paranoja!

 4. CZŁEK

  Nasza władza powinna SOBIE JUZ W KONCU ODPOCZĄC . NAJLEPIEJ NA KAJAKU meandrami rz.Odry !! .

 5. ??

  W sumie to dość prawdopodobne, że nie pomysleli wcale o parkingu. Tak samo dla uczniów szkoły Mechanik – będą parkować na płatnych parkingach w mieście czy co?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here