Uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej

7

Koło Radia Maryja, Stowarzyszenie "Dobro Ojczyzny", Klub Inteligencji Katolickiej oraz parafia zapraszają wszystkich chętnych na uroczyste obchody 81. rocznicy koronacji cudownego obrazu w Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej.

W poniedziałek 7 października 2013 roku w Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej obchodzona będzie 81 rocznica koronacji cudownego obrazu. Uroczystość będzie połączona ze wspomnieniem spotkania Rodziny Radia Maryja, transmitowanym przed rokiem przez TV TRWAM i Radio Maryja. W tym dniu przypada także święto Matki Bożej Różańcowej.
O godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo a następnie o 18.00 odprawiona zostanie Msza św., po której w świątyni wyświetlone zostaną fragmenty transmisji: program pt. „Sanktuarium kilku narodów” oraz  wypowiedź proboszcza śp. ks. Eugeniusza Dębickiego  o parafii i raciborskim sanktuarium. Organizatorzy, Koło Radia Maryja, Stowarzyszenie „Dobro Ojczyzny”, Klub Inteligencji Katolickiej oraz parafia, serdecznie zapraszają na to modlitewne spotkanie.

K.N.
publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Papież Franciszek ogłosił datę kanonizacji Jana Pawła II

Podczas konsystorza w Watykanie przekazano do publicznej wiadomości informację, na którą czekało wielu Polaków i nie tylko. Po wspólnej modlitwie papież Franciszek ogłosił datę kanonizacji Jana Pawła II.

Chór Bel Canto wystąpił podczas festiwalu "Spotkałem Pana"

Wieczorne koncerty w ramach festiwalu Spotkałem Pana rozpoczęły się koncertem raciborskiego chóru Bel Canto. Młodych wokalistów wysłuchało kilkadziesiąt osób. Zobacz zdjęcia – Bel Canto i festiwal Spotkałem Pana.

Bł. Karolina Kózkówna wzorem dla młodzieży

Od najmłodszych lat wzrastała w atmosferze głębokiej wiary katolickiej, pracowitości, poszanowania i miłości do drugiego człowieka. W parafiach Raciborszczyzny trwają peregrynacje relikwii bł. Karoliny Kózkówny.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Czy widzicie mały feler na koronie Matki Bożej? Po prawej stronie skrzywiła się lilia andegaweńska i teraz jednym kolcem wystaje na promyki w aureoli. Czyli zdjęcie przedstawia obraz z atrapami koron, które są z tektury i plastiku.

  2. Mimo mokrej wiosny i bardzo suchego lata uprawy jarzyn i warzyw były trudne a ich plony w skali roku mniejsze.Jednak w Raciborzu nie możemy narzekać na różne kataklizmy które nawiedziły w ostatnich latach sąsiednie regiony a nawet powiaty.Matka Boska Raciborska chroniła nas od powodzi, gradobicia i innych klęsk żywiołowych. Mamy Jej za co dziękować.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here