Gołębie zagrażają wieży kościoła św. Mikołaja

Kościół św. Mikołaja w Raciborzu ma problem z gołębiami, które upodobały sobie zakamarki wieży świątyni. Odchody ptaków powodują korozję części metalowych oraz butwienie konstrukcji drewnianej dachu. Chmary dzikich gołębi krążą wokół dachu i wieży kościoła św. Mikołaja w Raciborzu. W tym roku rozmnożyło się ich wiele. Upodobały sobie na gniazda i schowki wnętrze wieży  do którego przedostają się przez szpary między blaszanymi osłonami konstrukcji mechanizmu dzwonów.

- reklama -
Pozostawiają gniazda i sporo zanieczyszczeń, co ma wpływ na korozję części metalowych a także na butwienie konstrukcji drewnianej dachu. Podobnie w pozostałych wieżyczkach, których jest aż dziesięć. Po konsultacji z fachowcami okazuje się, iż od środka należy zamontować siatkę na całej powierzchni kratownicy wokół dzwonów a przy tej okazji urządzić wielkie czyszczenie i sprzątanie wieży oraz poddasza kościelnego. Niektórzy podpowiadają, iż szybciej i taniej można zamontować ultradźwiękowe odstraszacze ptaków. Problem zadomowienia się gołębi oraz innego ptactwa na wieżach i poddaszach istnieje także w wielu innych kościołach.

/K.N./
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Dzień Papieski 13 października. W Raciborzu obchody w G5

13 października pod hasłem Jan  Paweł II – Papież dialogu już po raz trzynasty obchodzić będziemy w Polsce Dzień Papieski.  W tym roku, szczególnie przed kanonizacją odżywają wspomnienia i nauczania Bł. Jana Pawła II.

Arcybiskup przeciwko rozwiązłości i propagandzie gejowskiej

40 organizacji z całej archidiecezji katowickiej uczestniczyło w kongresie stowarzyszeń katolickich. Mówiono m.in. jak katolicy mogą chronić dzieci przed wciskaniem w szkołach pochwał rozwiązłości seksualnej i propagandy gejowskiej.

Rudy: Cykl wykładów "Jerozolima – Ateny – Rzym"

Tora i Talmud święte teksty judaizmu, prorocy i mesjańskie zapowiedzi, wygnanie Żydów z Palestyny i ukształtowanie się judaizmu – to tylko niektóre tematy cyklu wykładów, który w najbliższą sobotę rusza w rudzkim opactwie.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

 

 

Nauki przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Od lat również władze miasta nie mogą się uporać z chmarami gołębi na Rynku , Placu Długosz i Placu Dominikańskim.One również znajdują schronienie na wieży kościoła farnegO i na poddaszach ZABYTRKOWYCH KAMIENIC.

  2. Poczekaj aż Ci ten gołąb na wózku z dzieckiem siądzie albo na ramieniu z tym wielkim dziobem tuż koło Twojego oka. Zmienisz zdanie co do ich pokojowości. One są niebezpieczne. Szczególnie te karmione przez ludzi, bo im się wydaje, że musimy ich karmić i robią się agresywne.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here