
We wtorek rada nadzorcza Kolei Śląskich wybrała nowego prezesa spółki, którego zadaniem będzie realizacja programu ratunkowego oraz ustabilizowanie sytuacji spółki na rynku kolejowym.
Rada nadzorcza Kolei Śląskich powołała we wtorek, 15 października Piotra Bramorskiego na stanowisko prezesa Kolei Śląskich. Piotr Bramorski został prezesem w drodze konkursu. Zastąpi on na tym stanowisku Michała Borowskiego. Swoje obowiązki będzie pełnił od 16 października. Jak przyznają władze spółki, najważniejszym zadaniem nowego prezesa jest realizacja programu ratunkowego oraz ustabilizowanie sytuacji spółki na rynku kolejowym.
Piotr Bramorski do tej pory nie był w żadem sposób związany zawodowo z transportem i kolejnictwem. Pracował w kilku przedsiębiorstwach na stanowiskach kierowniczych. W ostatnim czasie prowadził własną działalność gospodarczą i kierował Przedsiębiorstwem Komunalnym w Bytomie. Z wykształcenia jest ekonomistą.
/Paulina Krupińska/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





