Pozbywanie się śmieci „na dziko” nie ma sensu

0

Na obrzeżach Raciborza coraz częściej można natknąć się na dzikie wysypiska śmieci. Sprawę wzięli pod lupę strażnicy miejscy z Raciborza,  którzy ostrzegają, że przyłapani na gorącym uczynku nie mogą liczyć na pobłażliwość.

Straż Miejska w Raciborzu od momentu powstania walczy z procederem wysypywania śmieci na dziko. Dotychczasowe obserwacje wykazały, że odpady, nierzadko w dużych ilościach wysypywane są przeważnie przy wjazdach do naszego Miasta. Sprawcami tych czynów są zarówno raciborzanie, jak i mieszkańcy ościennych miejscowości.

Wśród wysypywanych rzeczy odnajdujemy najczęściej odpady budowlane, plastiki, szkło i elementy wyposażenia samochodów. W prowadzonych czynnościach Strażnicy Miejscy od kilku miesięcy wykorzystują urządzenia techniczne, które umożliwiają ujawnianie sprawców  tego typu zachowań.
 

- reklama -

Urządzenia te okazały się bardzo skuteczne i na chwilę obecną, zakończono już postępowania przeciwko kilku sprawcom. – Osoby pozbywające się odpadów w sposób niezgodny z przepisami, nie mogą liczyć z naszej strony na łagodne traktowanie – przestrzegają strażnicy i jednocześnie nie chcą zdradzać, jakiego rodzaju to urządzenia, ani też gdzie zostały zamontowane.

– Nie chcemy ujawniać więcej szczegółów na temat posiadanego urządzenia, by nadal spełniało swoją funkcję w zakresie utrzymania porządku i zapewnienia estetyki naszego miasta – poinformował nas komendant Straży Miejskiej w Raciborzu Wiesław Buczyński.

Przypomnijmy, że  pozbywanie się odpadów "na dziko" nie ma sensu! Zamiast wywozić odpady, które nie powinny trafić na osiedlowe śmietniki lub przed nasze domy, do lasów, można oddać je, bez ponoszenia dodatkowych opłat, do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Raciborzu przy ul. Adamczyka 10.

Wszystkie zasady odbioru odpadów na terenie Raciborza zostały również opisane w specjalnym poradniku, który został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Można go pobrać >TUTAJ<

/Wojciech Żołneczko/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here