SMS i SP 15 na czołowych miejscach na Śląsku

0

We współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych, Gimnazjum Sportowe w Raciborzu w klasyfikacji końcowej zajęło 2 miejsce. W klasyfikacji podstawówek najlepszy był także Racibórz. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 15.

 

- reklama -

W Sosnowcu w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Jana Kiepury, odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014, połączona z obchodami jubileuszu 60 – lecia działalności  Szkolnego Związku Sportowego w Polsce. 

 

Dzisiejsze uroczystości były też doskonałą okazją,  by wyróżnić  najlepsze szkoły podstawowe, gimnazja i licea województwa śląskiego, które brały udział w sportowych zmaganiach w zeszłym roku szkolnym.  We współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych, Gimnazjum Sportowe w Raciborzu w klasyfikacji końcowej zajęło 2 miejsce.

 

Na ten sukces złożyły się punkty zdobyte przez młodych sportowców w biegach przełajowych w klasyfikacji drużynowej w lekkiej atletyce, sztafetach pływackich, orientacji sportowej, szachach, badmintonie i  piłce nożnej. W imieniu SMS Racibórz okazały puchar odebrali Dariusz Szymczycha – wicedyrektor do spraw sportu oraz trenerzy Joanna Skalik i Piotr Krużołek. W finale „Licealiady” w rywalizacji chłopców ze szkół średnich, było jeszcze lepiej.  Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu zajął 1 miejsce. Liga lekkoatletyczna, biegi przełajowe, tenis stołowy, orientacja sportowa i  sprawni jak żołnierz, to dyscypliny, które zapewniły ZSOMS Racibórz pierwsza pozycję w tej prestiżowej klasyfikacji. Trenerzy Kazimierz Stępień, Rafał Bałys i Dariusz Szymczycha mieli przyjemność odebrać puchar i dyplom za to osiągnięcie.  Trenerzy SMS-u Racibórz otrzymali także nagrody indywidualne. Joanna Skalik zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkiej klasyfikacji sportów indywidualnych w kategorii młodzików o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego. Natomiast Kazimierz Stępień w podobnej klasyfikacji z tą różnicą, że w kategorii juniorów, zajął trzecie miejsce.

 

Dodajmy, że w klasyfikacji podstawówek najlepszy był także Racibórz. Wygrała Szkoła Podstawowa nr.15. Natomiast w klasyfikacji klubowej MKS – SMS Victoria Racibórz zajął – 2 miejsce. Podczas dzisiejszych uroczystości najbardziej zasłużonym osobom, które działają w sporcie szkolnym, wręczono nagrody Śląskiego Kuratorium Oświaty, medale Komisji Edukacji Narodowej i medale 60 – lecia Szkolnego Związku Sportowego. Te ostatnie wyróżnienia z Raciborza otrzymali – Ewa Lewandowska – dyrekcja ZSOMS, Jerzy Pośpiech – PWSZ i Sławomir Szwed – prezes MKS -SMS Victoria, a medal KEN – Janusz Obarymski.  Inaugurację sportowego roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili między innymi: posłowie Wojciech Ziemniak i Jarosław Pięta, a Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego reprezentowali – Marcin Chęciński ,Wicemarszałek i Ewa Lewandowska, przewodnicząca Komisji Sportu Turystyki i Rekreacji.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here