Lato wprawdzie minęło, ale jego smak pozostał w RCK

2

W Raciborskim Centrum Kultury podsumowano warsztaty fotograficzne "Smak lata", w których w czasie wakacji uczestniczyła młodzież z całego powiatu. Zobacz zdjęcia z podsumowania warsztatów.

Młodzież wyszła w plener i pod okiem znanej raciborskiej fotografki, wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu Gabrieli Habrom-Rokosz, próbowała zatrzymać lato w obiektywie aparatu fotograficznego. Trzydziestka młodych fotografów w plenerze Parku Roth i Rezerwatu Łężczok mogła nauczyć się np. jak wykorzystać barwę światła latem. Odwiedziła też laboratorium fotograficzne i ciemnię w Instytucie Sztuki PWSZ.

- reklama -

Zdecydowana większość młodzieży pracowała z nowoczesnymi, cyfrowymi aparatami w dłoniach. – Ale jeden z uczestników, Piotr Raczek miał klasyczny aparat, a zdjęcia jakie nim zrobił są wyjątkowo malarskie. Autor robił zdjęcia zupełnie jakby miał do dyspozycji program automatyczny, dlatego wszystko na nich płynie – uśmiecha się Gabriela Habrom-Rokosz.

 

 

 

 

– Kiedyś się mówiło, że dzieci fotografów od urodzenia mają dar obserwacji, a dziś dzieci rodzą się z aparatem czy komórką w dłoni. Powstaje mnóstwo zdjęć, mówimy wręcz o nadprodukcji. Stosunkowo łatwo, dzięki technice, można je zrobić, ale za to problem pojawia się przy wyborze z tysiąca zrobionych kilku najlepszych – dodaje instruktorka.

Filip Pelc z Raciborza jest bardzo zadowolony z warsztatów. – Były bardzo ciekawe – podkreśla. – Robienie zdjęć nie jest bardzo trudne. Wystarczy pamiętać, żeby ich nie robić w mocnym świetle. W sumie nie może też być za ciemno. I nie wolno ruszać aparatem – instruuje.

Patrycja Kulig na warsztaty przyjeżdżała z Pietrowic Wielkich. – Warsztaty były bardzo inspirujące. To czego się na nich dowiedziałam mogłam wykorzystać robiąc zdjęcia podczas wakacji – mówi. Warsztaty fotograficzne organizowane są w Raciborskim Centrum Kultury już od kilku lat, są wynikiem udanej współpracy RCK z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu, w organizację i realizację zajęć włączają się zawsze studenci z Naukowego Koła Fotografii Artystycznej "Foton" działającego w PWSZ.

/rck,p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. tja

    Wielka specjalistka od FOTONU, wielka artystka dała dzieciom radę: W sumie to nie może być za dużo światła, no i za mało też nie. No, waga na poziomie nauczciela akademickiego, nie ma co.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here