Skarby lasów rudzkich w obiektywie Tomasza Sczansnego

2

– To poziom National Geographic – nie kryje wielu turystów oglądających w kaplicy zamkowej wystawę fotografii Tomasza Sczansnego pt. Skarby lasów rudzkich. Ukazuje ona piękno tego obszaru, jego fauny i flory.

 

- reklama -

Raciborzanie nie mieli jeszcze zbyt wielu okazji, by spotkać się z fotografią Tomasza Sczansnego, który jak mało kto potrafi wydobyć to, co jest piękne w ziemi raciborskiej. Niedawno jego fotografie zaprezentowano w albumie poświęconym rezerwatowi Łężczok. Od kilku dni w kaplicy zamkowej można oglądać cykl fotografii pokazujących przyrodnicze skarby lasów rudzkich.

Tomasz Sczansny to nie niedzielny, okazjonalny fotograf, szukający w wolnej chwili ciekawych ujęć. To fotografik, zapalony ornitolog, z premedytacją polujący z obiektywem na bohaterów swoich ujęć. Na podglądaniu przyrody spędza wiele godzin, penetrując szuwary, lasy, pola i łąki. W jego pasji liczy się przede wszystkim możliwość obcowania z naturą. Jest zdolny kilka godzin przeleżeć nieruchomo w łódce, by zyskać zaufanie otoczenia i zdobyć upragnione ujęcie.

Tomasz Sczansny (www.tomeksczansny.pl) jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, obecnie pracownikiem Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął od Zenita w 2003 roku. Tematyka przyrodnicza w fotografii wiąże się z zainteresowaniem przyrodą, głównie dziedziną ornitologii. Specjalizuje się w fotografowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku.
 
Za największe osiągnięcie w dziedzinie fotografii przyrodniczej uważa dwukrotne zdobycie I miejsca w całorocznej edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez "Las Polski" oraz współudział w Międzynarodowej Wystawie "Zwierzpospolita Polska". Regularnie współpracuje z magazynem "Sezon" oraz "Ptaki Polski". Jego zdjęcia oraz artykuły o tematyce przyrodniczej publikowane są w wielu czasopismach, książkach, albumach oraz magazynach przyrodniczych. To aktywny członek wielu organizacji takich jak: Związek Polskich Fotografów Przyrody, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Górnośląskie Koło Ornitologiczne, Śląskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Stowarzyszenie Ochrony Sów.

Wystawa "Skarby lasów rudzkich" przedstawia serię fotografii wykonanych na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Ukazuje ona piękno tego obszaru oraz jego mieszkańców, zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych.

Wernisaż odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00. Miejsce: sala konferencyjna na II piętrze  Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Poziom National Geografic to akurat żaden komplement, bo to dno i metr mułu (NG oczywiście). „Śmierć prezydenta” najlepszym przykładem na to dziadostwo.

  2. hehe

    Cicho-ciemny, Ty chyba nie wiesz o czym mówisz. Polityka stojąca za National Geographic to inna sprawa, ale zdjęcia akurat mają na bardzo wysokim poziomie!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here