Hit Ekstraligi. Czy Pajor odbierze Unii mistrzostwo jesieni?

1

W sobotę 2 listopada piłkarki RTP Unia zagrają na wyjeździe z Medykiem Konin. Zmierzą się dwie najlepsze kobiece drużyny w kraju. Stawka – mistrzostwo jesieni. Jeśli unitki poważnie o tym myślą, muszą ten mecz wygrać.

W tym sezonie to Medyk robi lepsze wrażenie. Piłkarki z Konina gromią kolejne rywalki i korzystają z potknięć raciborzanek. RTP Unia skupiła się na Lidze Mistrzyń, z których to rozgrywek niestety szybko odpadła. Dodatkowo cieniem kładą się kłopoty finansowe i niepewna przyszłość drużyny.

- reklama -

Niezależnie od tego, mistrzynie kraju w Koninie powalczą o wyprzedzenie Medyka i zapewnienie sobie pozycji lidera przed rundą rewanżową. Będzie to niezmiernie trudne, gdyż Medyk wydaje się być kadrowo tak mocną drużyną, jak nigdy dotąd. Bilans 24 punktów w ośmiu meczach i stosunek bramek 50-5 robi wrażenie. Dodatkowo w jego szeregach błyszczy największy talent żeńskiego futbolu ostatnich lat, niespełna 18-letnia Ewa Pajor, zupełnie zasłużenie określana "polskim Messim".

Zwycięstwo Unii nie oznacza, że podopieczne Remigiusza Trawińskiego automatycznie wysuną się na czoło tabeli. W zapasie mają jeszcze do rozegrania zaległy wyjazdowy mecz z Piasecznem. Jednak korzystny wynik w Koninie znacznie je do upragnionego celu przybliży.

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. simon

    Ewa w grudniu skończy 17 lat 😀

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here