Uczennica SMS ze stypendium premiera

0

Katarzyna Rogacz z II klasy liceum ZSOMS w Raciborzu otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

To zaszczytne wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

- reklama -

Dzisiaj w Katowicach w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczystość rozdania dyplomów stypendystom Premiera Donalda Tuska, uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego.To niezwykle prestiżowe wyróżnienie Katarzyna Rogacz odebrała w towarzystwie Grażyny Lewickiej, wicedyrektor szkoły.

Tegoroczna stypendystka może pochwalić się średnią ocen 5,25. Dobre wyniki w nauce uczennica raciborskiej SMS świetnie łączy z wyczynowym uprawianiem sportu. Kasia ma w swoim dorobku brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w pływaniu, a ostatnio sukcesy odnosi przede wszystkim w triathlonie. W tym roku zdobyła dwa złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Rawie Mazowieckiej zarówno indywidualnie jak i w drużynie.
                          
"Kasia jest niezwykle zdolna i ambitna. Postrzegana jest jako osoba koleżeńska, pomocna, wesoła, przy tym niezwykle skromna i ułożona. Chętnie angażuje się również w życie szkolne udzielając się jako redaktor szkolnej gazetki" – dodaje z dumą Aleksandra Rzytki, wychowawczyni klasy do której chodzi tegoroczna stypendystka.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here