Ruszył jarmark świąteczny na rynku

3

Choć kupujących nie ma jeszcze zbyt wielu, handlujący nie martwią się o frekwencję. – Im bliżej świąt, tym ruch będzie większy – twierdzi jeden z mężczyzn. Jarmark świąteczny na raciborskim rynku >>> zobacz zdjęcia.

– To dopiero trzeci dzień, niektórzy nawet jeszcze nie rozstawili stoisk – komentuje mężczyzna. Nie obawia się, że obroty będą małe. – Na razie ludzie jeszcze chodzą, porównują ceny. Nie wszyscy mieszkańcy jeszcze wiedzą, że już rozpoczęliśmy – twierdzi. Jego zdaniem najlepiej będzie w weekendy, kiedy to miasto przygotowało masę atrakcji. A im bliżej świąt, tym handlujących i kupujących będzie przybywać. Tak jest co roku.

Jakiego rodzaju asortyment jest do nabycia na rynku? Są to różnego rodzaju zabawki z lnu, bawełny, filcu, włóczki, stroiki świąteczne, bombki, świece, kartki, wyroby z masy solnej – aniołki itp., biżuteria, ozdoby z papierowej wikliny, produkty regionalne, wyroby skórzane – skóry, pantofle oraz czapki, chusty, ręcznie szyte poduszki, lalki, torby, rzeźby drewniane, elementy dekoracyjne z filcu, wyroby szydełkowe, miody, nalewki, wódki regionalne, pączki. No i najważniejsze – choinki i ozdoby choinkowe, do wyboru, do koloru

- reklama -

W tych dniach gośćmi jarmarku będą również wystawcy z partnerskiego miasta na Ukrainie – Tysmenicy, słynącego z wyrobów skórzanych oraz ceramicznych, które będzie można po raz pierwszy zobaczyć i kupić w Raciborzu!

A oto jakiego rodzaju atrakcje przygotował urząd miasta oprócz jarmarku:

   1. Niewątpliwą atrakcją tegorocznego jarmarku będzie KINO ZIMOWE  – po raz pierwszy w ogrzewanym namiocie sferycznym! W repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie – wyświetlane będą znane bajki Disneya, romantyczne komedie a wieczorne seanse to najnowsze produkcje kinowe przeznaczone dla starszego widza. Seanse rozpoczynają się w piątkowe popołudnie od 15:00 i potrwają do niedzieli do 22:00.

 

   2. Dodatkowo w namiocie 21-22 grudnia (sobota, niedziela) w godz. 10:00 – 18:00 odbędą się bezpłatne warsztaty kreatywne dla dzieci z wykonywania ozdób świątecznych i kartek różnymi technikami, malowanie twarzy, malowanie ozdób z masy solnej, tworzenie balonowych figurek oraz gigantycznego łańcucha choinkowego. Każde dziecko biorące udział w warsztatach otrzyma słodką niespodziankę.

 

   3. Kolejną atrakcją w weekend przedświąteczny (sobota, niedziela) będzie możliwość wykonania rodzinnego bezpłatnego zdjęcia z Mikołajem i Śnieżynką (w godz. 10:00 – 18:00) . Zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie www.raciborz.pl do pobrania przez wszystkich zainteresowanych.

 

   4. Nie zabraknie również maskotki miasta Raciborka – który w weekend (sobota, niedziela) będzie rozdawać słodkości dzieciom oraz dla najmłodszych bezpłatnej karuzeli, z której będzie można korzystać do woli od piątku do niedzieli w godz. 10:00 – 19:00

 

   5. Świąteczny czas to także czas kolędowania. W niedzielne popołudnie od godz. 14:00 do 18:00 na specjalnie rozstawionej scenie w świąteczny klimat wprowadzą mieszkańców i gości odwiedzających miasto występy muzyczne m.in. zespól PERSPEKTYWA, Kapela Kaziuka, Chór Mieszany BRZEZIE oraz Raciborskiej  Orkiestra Dęta PLANIA.

 

REPERTUAR KINA ZIMOWEGO

20.12.2013 ( piątek)

 15:00 HEARTBREAKER. LICENCJA NA UWODZENIE – 2010 – 110 min

Obsada – Romain Duris, Vanessa Paradis

 17:30 ONDINE – 2010 – 111 min.

Obsada – Colin Farrell, Alicja Bachleda-Curuś, Alison Barry

21.12.2013 (sobota)

 10:00 PORANEK Z DISNEYEM

 12:00 OPOWIEŚĆ WIGILIJNA MUPPETÓW – 1992 – 83 min.

 14:30 BARBIE IDEALNE ŚWIĘTA – 2011 – 73 min.

 16:30 JA CIĘ KOCHAM, A TY ŚPISZ – 1995 – 103 min.

Obsada – Sandra Bullock, Bill Pullman, Peter Gallagher, Peter Boyle, Jack Warden

 18:00 GORĄCE ŚWIĘTA – 2012 – 84 min.

Obsada – Tom Arnold, C. Thomas Howell, Brooke Langton, Bryson Sams

 19:30 SĘP – 2013 – 127 min.

Obsada – Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Anna Przybylska, Paweł Małuszyński, Piotr Fronczewski

22.12.2013 (niedziela)

 12:00 ARTUR I ZEMSTA MALTAZARA – 2010 – 95 min.

Polski dubbing – Kajetan Lewandowski, Włodzimierz Matuszak, Ewa Kania, Daniel Olbrychski, Michał Milewicz, Jacek Braciak

 18:00 POŻYCZONY NARZECZONY – 2011 – 113 min.

Obsada – Kate Hudson, Ginnifer Goodwin,  John Krasinski, Colin Egglesfield, Steve Howey

 20:00 KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – 2012 – 106 min.

Obsada – Julia Roberts, Lily Collins, Armie Hammer, Nathan Lane, Sean Bean

 

 

/ps/

 

 —————————————–

 

zobacz także:

 

Niespełna miesiąc pozostał do Świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem w centrum Raciborza pojawiły się już pierwsze ozdoby świąteczne. Racibórz stroi się na Święta Bożego Narodzenia – zdjęcia>>>

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Super! To i ja będę, ale bliżej samych świąt, bo na razie siedzę i pracuję 🙂 Oh, już nie mogę się doczekać:) Do zobaczenia!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here