Krzysztof Zanussi przyjedzie do Raciborza

Wybitny polski reżyser przyjedzie do Raciborza po raz piąty w ciągu kilku ostatnich lat. Spotka się z publicznością Dyskusyjnego Klubu Filmowego "PULS". Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu KINO WARTOŚCI.

13 grudnia wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi po raz piąty w ostatnich kilku latach przybędzie z Warszawy do Raciborza, aby spotkać się publicznością Dyskusyjnego Klubu Filmowego "PULS". Spotkanie odbędzie się w ramach nowego cyklu  KINO  WARTOŚCI, w którym jego pomysłodawcy, Marek Rapnicki i Andrzej Śliwicki, pragną poruszać poprzez sztukę filmową najważniejsze problemy współczesnego człowieka.

Krzysztof Zanussi, obok Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego, jest najbardziej znanym w świecie polskim reżyserem filmowym; jego dzieła takie jak "Barwy ochronne", "Spirala", "Rok spokojnego słońca" (za które otrzymał główną nagrodę na Festiwalu w Wenecji w 1984 roku), czy też "Z dalekiego kraju" są już na stałe w kanonie kina polskiego. Reżyser to człowiek-instytucja: reżyseruje (obecnie zwłaszcza za granicą), pisze, wykłada na uczelniach, jest jurorem wielu festiwali. Rozmowa z reżyserem, którą poprowadzi Marek Rapnicki nie ograniczy się do kinematografii, lecz dotknie kondycji człowieka oraz współczesnej sztuki.

- reklama -

Spotkanie odbędzie się na Sali Kina „Przemko” w DK STRZECHA. Piątek, 13 grudnia 2013. godz. 17.00. Po spotkaniu projekcja filmu „Persona non grata” (z ostatnią rolą Zbigniewa Zapasiewicza).

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Racibórz kulturalną pustynią? Kino Przemko na krawędzi

Jeszcze 5 lat temu do nieprzeczytania żadnej książki przyznawało się 5% Polaków, w tej chwili 25%, ale kto jak nie instytucje kultury może przełamać te złe nawyki? – mówi organizator działalności Kina Przemko Andrzej Śliwicki.

Promocja Almanachu Prowincjonalnego, czyli święto poezji

– Co z polską i zagraniczną poezją? Co z rolą poety-myśliciela we współczesnym świecie? – wokół tych zagadnień toczyło się spotkanie promocyjne 18. Almanachu Prowincjonalnego, święta wszystkich miłośników poezji i sztuk pokrewnych.

——————————————————————————————————————– 
Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 151

Więcej wiadomości z regionu na portalu regionalnym GazetaInformator.pl  

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here