Zabawa z Mikołajem – co jeszcze w ten weekend?

W ciągu najbliższych dni Mikołaj pojawi się między innymi na Rynku czy na Zamku. Oprócz tego w Raciborzu odbędzie się Forum Osób Niepełnosprawnych, koncert zespołu Żywia oraz spotkanie z Jerzym Robertem Nowakiem.

6 grudnia: Mikołaj na raciborskim Rynku

- reklama -

W piątek, 6 grudnia o godz. 18.00 na raciborskim Rynku odbędzie się impreza pt. "Mikołaj ze strażakami". W programie między innymi spotkanie ze świętym Mikołajem, poczęstunek dla najmłodszych, pokaz sprzętu gaśniczego i ratowniczego, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, gry i zabawy dla dzieci.

6 grudnia: koncert zespołu "Żywia"

W piątek, 6 grudnia o godz. 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu odbędzie się premierowy koncert zespołu Żywia. Bilety w cenie 5 zł.

7 grudnia: spotkanie z Mikołajem w RCK

W sobotę, 7 grudnia o godz. 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl dla dzieci "O czerwonym kapturku i księżniczce na ziarnku grochu". W czasie spektaklu odbędzie się również spotkanie z Mikołajem. Bezpłatene wejściówki do odebrania w kasie RCK lub w RCI.

7 grudnia: Forum Osób Niepełnosprawnych na zamku

Jak co roku w Światowym Dniu Niepełnosprawnych w Raciborzu odbędzie się Forum Osób Niepełnosprawnych. Forum rozpocznie się 7 grudnia o godz. 15.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Okazją do organizacji forum będzie Światowy Dzień Niepełnosprawnych. Przedstawiamy program imprezy, której temat zawiera się w zdaniu "Mój sposób na życie":

Godz. 15.00 – Przywitanie gości – Jerzy Wiśniewski- Prezes Zarządu  Stowarzyszenia na  Rzecz Integracji „Podaj Rękę”.
Godz. 15.05 – Otwarcie IX Forum – Adam Hajduk – Starosta Raciborski.  Mirosław Lenk- Prezydent Miasta Raciborza.
Godz. 15.10 – Słowo wstępne – Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP.      
Godz. 15.15 – Wprowadzenie do tematu – Katarzyna Wiśniewska – Sekretarz Stowarzyszenia na  Rzecz Integracji „Podaj Rękę”.
Godz. 15.20 –  Prelekcja – Dr hab. Michał Szepelawy, prof. nadzw., rektor PWSZ w Raciborzu.
Godz. 15.40 – Prelekcja – Łukasz Szeliga, Członek zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START w Warszawie.
Godz. 16.00 – Prelekcja – Tomasz Szkwara Prezes Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych z Raciborza.
Godz. 16.15 – Wręczenie „Laurów życzliwości”- za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym.
Godz. 16.30 – Występ artystyczny.
Godz. 16.45 – Dyskusja.
Godz. 17.00 – Zakończenie IX Forum Osób Niepełnosprawnych oraz zaproszenie  gości na poczęstunek.

8 grudnia: Jerzy Robert Nowak w Raciborzu

W niedzielę, 8 grudnia o godz. 16.00 w salce parafii pw. NSPJ w Raciborzu odbędzie się spotkanie z dr hab. Jerzym Robertem Nowakiem, publicystą, historykiem i politologiem. Organizatorem spotkania jest Klub Gazety Polskiej w Raciborzu.

8 grudnia: koncert Damiana Holeckiego w WCK

W niedzielę, 8 grudnia o godz. 16.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi Damian Holecki z zespołem "W siódmym niebie". Bilety w cenie 35 złotych.

8 grudnia: koncert "Perspektyty okolicy" w RCK

W niedzielę, 8 grudnia o godz. 17.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury wystąpią Grzegorz Zimałka, Leszek Prędkiewicz i Daniel Siedlok, czyli "Perspektywa Okolicy".

8 grudnia: jarmark adwentowy w Starym Opactwie

W niedzielę, 8 grudnia w godzinach od 10.00 do 17.00 w Starym Opactwie w Rudach odbędzie się jarmark adwentowy. Celem rudzkiego jarmarku jest zachowanie tradycji kulturowych związanych z okresem adwentu i świąt Bożego Narodzenia oraz promocja atrakcji spotykanych na wsi teraz i dawniej, produktów rolnictwa ekologicznego i potraw tradycyjnych.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here