Nowa partia. Jej lider przyjedzie wesprzeć NaM

W sobotę odbyła się konwencja założycielska partii Polska Razem. Wziął w niej udział europoseł z Raciborza Marek Migalski (ostatnio PJN). Jarosław Gowin, szef partii, na zaproszenie RSS NaM, w styczniu pojawi się w Raciborzu.

By można dobrze było rządzić i premier i prezydent potrzebują partnerów na szczeblu samorządowym, potrzebują partnerów kompetentnych i odważnych, takich ludzi jak prezydent Lenk i cała jego drużyna. Chciałbym aby cała Platforma wyglądała, tak jak wy wyglądacie. Aby cała polska polityka była w rękach ludzi tak energicznych, pracowitych i oddanych zarówno Raciborzowi, ale i całej Polsce. Przyjechałem tutaj, aby pokłonić się przed Wami i życzyć sukcesów – mówił Gowin goszcząc w Raciborzu w listopadzie 2010 roku.
 
 ———————————————————

 

- reklama -

Nowa formacja na polskiej scenie politycznej skupiła byłych polityków PO (m.in. Jarosław Gowin, John Godson, Jacek Żalek) oraz PiS (Paweł Kowal, Elżbieta Jakubiak, Marek Migalski, Paweł Poncyliusz, Przemysław Wipler). W sobotę zaprezentowano m.in. logo partii. Jest nim zielone jabłko o kształcie przypominającym nieco kontur mapy Polski. Przedstawiono też zarys programu politycznego. Polska Razem chce skoncentrować się na gospodarce i rodzinie – zabiegać o uproszczenie przepisów o działalności gospodarczej, liberalizację rynku, ułatwienia dla przedsiębiorców, likwidację finansowania partii politycznych i jednomandatowe okręgi wyborcze.

W konwencji wziął udział eurodeputowany Marek Migalski. PJN, którego jest członkiem, ma wejść w skład partii Gowina. A sam Gowin w styczniu ma pojawić się w Raciborzu. Trwają właśnie przygotowania do wizyty i ustalanie szczegółów. Przypomnijmy, polityk w poprzednich wyborach samorządowych wspierał kampanię wyborczą PO i Mirosława Lenka. Teraz przyjedzie na zaproszenie RSS Nasze Miasto któremu szefuje Dawid Wacławczyk. O dacie i miejscu spotkania poinformujemy, gdy tylko będą znane.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————

 

zobacz także:

 

Jarosław Gowin: stawiacie na właściwych ludzi

Zostając radną powiedziałam: wykorzystujcie mnie – tak rozpoczęła swoje wystąpienie 9 listopada na Konwencji PO w Strzesze w powiecie raciborskim radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Lewandowska .

 

- reklama -

40 KOMENTARZE

 1. Najpierw Gowin chwalił Tuska, Siedlaczka, Wojnara i Lenka, teraz pochwali Wacławczyka i NaM, romansujących wcześniej z PJN i Polską XXI. O zmienności uczuć Migala do Kaczyńskiego, a potem Kluzikowej nawet nie ma co wspominać. Trzeba przyznać, że nazwiska jego politycznych kochanków się zmieniają, ale imię oblubieńca wciąż pozostaje to samo 😉 Panowie, gdzie wasza wiarygodność?

 2. [i]By można dobrze było rządzić i premier i prezydent potrzebują
  partnerów na szczeblu samorządowym, potrzebują partnerów kompetentnych i
  odważnych, takich ludzi jak prezydent Lenk i cała jego drużyna.
  Chciałbym aby cała Platforma wyglądała, tak jak wy wyglądacie. Aby cała
  polska polityka była w rękach ludzi tak energicznych, pracowitych i
  oddanych zarówno Raciborzowi, ale i całej Polsce. Przyjechałem tutaj,
  aby pokłonić się przed Wami i życzyć sukcesów – [/i]mówił Gowin goszcząc w Raciborzu w listopadzie 2010 roku.

 3. Wacławczyk też był w PO. To chyba jedyna rzecz, która go łączy z Gowinem. Tylko, żeby były minister tym razem pochwalił właściwych partnerów bo będzie siara jak znów pokłoni się Lenkowi.

 4. Migalski nigdy nie interesował się Raciborzem tylko promocją w mediach samego siebie. Nie dziwię się, że lider Namu się z nim skumał. Swój ciągnie do swego.

 5. No to już do końca wiem czym jest ten NAM.Dla mnie to takie same szkodniki jak PO.Obrzydliwa poprawność polityczna,kumoterstwo,nierubstwo i cwaniactwo.Olewa…m jednakowo gowina i wacławczyka !!!!!!

 6. Nie, no bez przesady. I co teraz Gowin przyjedzie do Raciborza i powie, że w 2010 roku pomylił się, bo powinienbył wtedy poprzeć w wyborach prezydenckich Myśliwego z NaM, a nie Lenka z PO. To są jakieś jaja. Nie ośmieszajcie się panowie politycy.

 7. Gowin jest całkiem rozsądny, WIpler też daje radę, Kowal też się nadaje ale po co wziął całą resztę pJNu? Przecież to pobożni socjaliści ;/

 8. Głupoty piszesz !!!!!!! Gowin jest rozsądny jak kiedyś Tusk,Balcerowicz,Michnik,Mazowiecki i wielu innych podobnych do Gowina.Ta sama zdradziecka banda,ludzie bez ideowi którzy idą na wszystkie układy gdzie można sprzedać,zarobić i zdradzić.Wilki poprzebierane w owcze skury.Lenin,Stalin czy Hitler potrafili przekonać do siebie miliony rozsądnych ludzi i mądrych do czasu kiedy zdarli z siebie owcze przebranie i okazali się niszczycielami swoich narodów i oprawcami dla innych narodów.Gowin to nie Hitler ale też służy tym którzy niszczą, nie przez wojnę ale kłamstwami, podobnie jak Wałęsa który kłamał a sprzedawali i rozkradali Lewandowski i Balcerowicz, albo jak kłamie Tusk a niszcczy Polskę Roztowski.Ech, już mi się nie chce więcej pisać bo czuję że do takich jak ty nie docierają moje słowa bo jesteś jak oni, tzn. czym gorzej dlla Polski to dla ciebie lepiej.Kim ty jesteś?

 9. Błąd, duży bąłd polityczny, wpuszczać w roku wyborczym na lokalny rynek kolejną markę, słabą markę, króra jeszcze bardziej rozdrabnia i rozmywa stronę opozycyjną w tym mieście. Dawid Wacławczyk wszystko robi spontanicznie, na tzw. czuja, pod wpływem impulsów. Łatwo go wypuścić. Brakuje mu dojrzałości lidera i przemyslanych, odpowiedzialnych, długofalowych oraz konsekwentnych działań. Polityka to nie kultura, w której z kiczu można zrobić sztukę, choćby dla mas. W polityce trzeba być wiarygodnym, a tego brakuje dziś temu ugrupowaniu i jego liderowi.

 10. [b]niestety …[/b]
  A mieli szansę rzeczywiście stworzyć realną alternatywę dla ,,Tadeuszów WieCZYSTYCH,, …
  [b]ps.:[/b] „NAM-owcy” … macie jeszcze prawie cały rok. [color=#808000]Dużo ale i niewiele to czasu[/color] …
  Przemyślcie co nieco i ,,zejdzcie na ziemię,, …

 11. DW jak zwykle robi wokół siebie szum, a potem nic z tego nie wychodzi. Ten typ tak ma. Najpierw news, że Gowin przyjedzie wesprzeć NaM. Potem kolejny news, że jednak za miesiąc. Mija kilka miesięcy i cisza, bo sprawa wzięła w łeb albo Gowin się wypiął na NaM.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here