M. Fita: Boisko dla SP 4 powinno być priorytetem

Stan boiska przy szkole jest tragiczny. Radny Fita apeluje, by budowa nowego była dla miasta zadaniem do wykonania w pierwszej kolejności. A jako że budżet jest już zaplanowany, proponuje zrobić to kosztem SP 15 i G2.

 

- reklama -

 

 

W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano środki na zagospodarowanie terenu po remoncie SP 15 oraz budowę bieżni lekkoatletycznej i skoczni w dal przy Gimnazjum nr 1. Na zadania te zarezerwowano łącznie 650 tys. zł.

 

– Kontrola komisji rewizyjnej wykazała, że boisko przy "czwórce" jest w stanie katastrofalnym i obiekt wymaga natychmiastowej interwencji. Protokół kończy się wnioskiem, by w 2014 zadanie budowy nowego boiska potraktować priorytetowo – mówił Michał Fita na posiedzeniu komisji budżetu zwracając się z wnioskiem, by przesunąć środki przeznaczone na w/w zadania właśnie na boisko przy SP4.

 

Większość członków komisji nie podzieliła jednak jego poglądu i wniosek odrzucono. – Ja się z panem zgadzam, ale chciałbym najpierw skończyć to, co już zostało rozpoczęte – tłumaczył prezydent Lenk, dodając, iż SP 4 doczeka się boiska najszybciej jak się da. Przesunięć w budżecie jednak nie będzie.

 

Nadzieją może być nowy program ogłoszony przez ministerstwo, zapewniający 50% dofinansowania. Problem w tym, że w raciborskim magistracie dowiedzieli się o nim niedawno, a nabór wniosków zapalnowano od 20 stycznia do 7 lutego 2014. Do tego czasu musi być przygotowana dokumentacja włącznie z pozwoleniem na budowę, a szanse na to by zdążyć są małe. Chyba, że miasto zdecydowałoby się skorzystać z jakiejś już istniejącej dokumentacji technicznej.

 

– Bez względu na wszystko, bedziemy dokładać starań do jak najszybszego rzowiązania problemu boiska dla "czwórki" – zapewnił prezydent.

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here