Unia Racibórz przeniesie się na Zamkową?

Żeńska drużyna Unii Racibórz raczej zniknie z piłkarskiej mapy miasta. Pojawia się pytanie, komu służył będzie stadion OSiR-u przy Zamkowej, gdzie unitki rozgrywały swoje mecze. Prezydent chciałby, aby przenieśli się tam IV-ligowcy.

 

- reklama -

 

 

Racibórz nie będzie już raczej gościł na swoim sztandarowym stadionie rozgrywek piłkarskich na najwyższym poziomie. Nie można jednak dopuścić, by główny stadion OSiR przy Zamkowej stał niewykorzystany, skoro jest dobrze przygotowany, w dobrym stanie technicznym, ze świetną bazą spełniającą nawet wymogi UEFA co do organizacji rozgrywek międzynarodowych. Ponadto jest lepiej usytuowany niż dotychczasowy obiekt Unii.

 

Dlatego władze miasta zamierzają namawiać zarząd czwartoligowej Unii Racibórz, by przynajmniej mecze pierwszego zespołu odbywały się na Zamkowej, nie zaś na Srebrnej. Ma to przynieść jeszcze jedną korzyść, mianowicie mniejsze nakłady na obiekt użytkowany dotychczas przez Unię na Srebrnej. Tam pozostałyby jedynie drużyny młodszych kategorii wiekowych.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————————–

 

zobacz także:

 

 

Magistrat utrzymał w budżecie wydatek na promocję miasta poprzez sport, której beneficjentem w ostatnich latach było przeważnie RTP Unia Racibórz. Kto zatem może liczyć na 120 tys. zł w sytuacji, gdy piłkarki już jej nie dostaną?
 
 
– Rozmawiamy z potencjalnym sponsorem, który może dać 40% budżetu na rundę wiosenną. Jednym z warunków jest finansowanie klubu przez miasto – podaje w oświadczeniu RTP, które od dziś reprezentuje (?) Ladies Football Team.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here