Tym razem WOŚP w Raciborzu zagra dla dzieci oraz seniorów

12 stycznia odbędzie się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach poprzednich raciborski sztab będzie mieścił się w RCK. Tam też odbędzie się większość imprez towarzyszących.

Hasło 22. finału WOŚP brzmiało będzie "Na ratunek". Tym razem wolontariusze, którzy wyjdą na ulice miast będą zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Fundacja Jurka Owsiaka ze środków, które zostaną zebrane podczas finału, po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim – krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne oraz aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

- reklama -

 

Tradycyjnie już miasto Racibórz włączy się w zbiórkę. Na ulice wyjdą wolontariusze, a na Rynku oraz w Raciborskim Centrum Kultury odbędą się imprezy towarzyszące. Program 22. finału WOŚP w Raciborzu:

 

13:00 -€“ 14:00 Raciborskie Morsy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zapraszają na zimową kąpiel na Rynku, pokazy sprzętu strażackiego /Rynek
15:30 -€“ Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki „50 lat polskiej muzyki pop”
16:00 -€“ Koncert zespołu Perspektywa z RCK
16:30 – Koncert zespołu AST -€“ Artyści Spalonego Teatru
17:30 -€“ licytacja
18:00 -€“ Opowieść Taneczna zespołu SKAZA pt. „Michael Jackson Night”
20:00 – „Światełko do nieba” pokaz sztucznych ogni /Rynek

 

 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Nie dam ani złotówki, dość tej żebraniny, a masę pieniędzy przeznacza się z tych zbiurek na Woodstok i inne imprezy gdzie młodzież tapla się w błotku jak świnie i żyd Owsiak się cieszy że tak pełno jest frajerów

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here