Władze chcą rozwijać strefę ekonomiczną na Ostrogu

1

Czyżby coraz bliżej do sprzedaży kolejnych terenów na Ostrogu? Władze przymierzają się do uzbrojenia następnej działki.

Włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tereny Raciborza położone w dzielnicy Ostróg (obręb ulic Cecylii – Komunalnej) stanowią wielką szansę na wyjście pogrążonego w stagnacji miasta. Obecnie na miejscu powstają hale Ramexu (spóła powiązana z Rametą) oraz Koltechu. Tymczasem władze Raciborza zabierają się z porządkowanie kolejnych terenów, którymi interesują się inwestorzy.

Dotychczas na inwestycje w terenach miasta włączony do KSSE zdecydowały się RAMETA i KOLTECH (fot. KSSE).
W ratuszu ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania pn. "Uporządkowanie i przygotowanie terenów inwestycyjnych typu „brownfield” (tereny częściowo bazujące lub pozostające w relacji z terenami o już istniejącej infrastrukturze, np. tereny poprzemysłowe), w tym kompleksowe uzbrojenie terenów w Mieście Racibórz – ul. Cecylii-Komunalna". Chętni do realizacji przedsięwzięcia mogą składać oferty do 20 stycznia br. Przyszły wykonawca zlecenia będzie zobowiązany m. in. do przygotowania (w ramach dokumentacji projektowej)  projektów drogi dojazdowej w obrębie strefy oraz sieci kanalizacji sanitarnej.

Przypomnijmy, na październikowej Sesji Rady Miasta Racibórz (30.10.13) prezydent Mirosław Lenk poinformował radnych o planach kupna kolejnej działki w strefie przez zagranicznego inwestora. Prezydent nie chciał zdradzać szczegółów, ale jego zdaniem szanse na powstanie kolejnych miejsc pracy w Raciborzu były całkiem spore. Ogłoszony przetarg można odczytać jako potwierdzenie tych przypuszczeń.

* Tereny inwestycyjne typu "brownfield", to tereny bazujące na już istniejącej infrastrukturze (np. tereny poprzemysłowe).

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Racibórz nieruchomości: za ile dom w Raciborzu?

Średnia cena domu na rynku wtórnym w Raciborzu wynosi obecnie 374 tys. zł – wynika z analizy portalu nieruchomości Oferty.net. Za metr kwadratowy musielibyśmy zapłacić przeciętnie 2,3 tys. zł.

Powiat raciborski: miliony złotych na modernizację kolei

Rząd snuje plany modernizacji infrastruktury transportu kolejowego, drogowego, morskiego oraz żeglugi śródlądowej. Z planów ministerstwa ucieszą się entuzjaści kolei w powiecie raciborskim. I tylko oni.

Niepewne losy PK. Konkurencja: na 100% odwołamy się do KIO

– Uważamy, że uzasadnienie zamawiającego jest oderwane od rzeczywistości – poinformowała nas dyrektor KBU Edyta Tomasiak. Krakowskie konsorcjum zapowiada odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Im więcej znajdzie się inwestorów, tym lepiej – w Polsce brakuje klienta nawet na hale w SSE. W Bieruniu Jartom ma halę gotową pod działalność produkcyjną, w niskiej wycenie, teoretycznie powinna zniknąć w ciągu kilku dni, a realnie – dalej wisi. Firmy nie mają środków – kiedy środki się pojawią, będzie też boom, ale ile na to poczekamy?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here