Kolejne zawodniczki opuszczają RTP Unia

  0

  Marta Mika i Patrycja Wiśniewska to następne piłkarki Unii, które na wiosnę zagrają w nowych klubach.

   

  - reklama -

  Wiśniewska to jedna z zawodniczek najdłużej reprezentujących barwy raciborskiego klubu. Jest też jedną z najbardziej bramkostrzelnych piłkarek Unii. Na wiosnę zobaczymy ją w barwach Mitechu Żywiec.

   

  31-letnia Marta Mika, podpora raciborskiej defensywy, w Unii grała od początku 2010 roku. Jej nowym klubem będzie Zagłębie Lubin.

   

  Obydwie zawodniczki są też piłkarkami reprezentacji Polski. Tymczasem dwie inne kadrowiczki, które opuściły Unię rok wcześniej – Patrycja Pożerska i Agata Tarczyńska – przestały reprezentować najsłabszy klub 2. Bundesligi BW Hohen Neuendorf i przeniosły się do grającego w Budeslidze MSV Duisburg.

   

  W połowie stycznia z Unią rozstały się Anna Żelazko, Natalia Chudzik, Natasza Górnicka i Dorota Wilk (trafiły do Górnika Łęczna), Ewelina Kamczyk i Gabriela Grzywińska (zagrają w Medyku) oraz kapitan Hanna Konsek i Katarzyna Jankowska (BV Blau-Weiss Hohen Neuendorf, niemiecka 2. Bundesliga). Chinasa Okoro Gloria wybrała kierunek francuski.

   

  źródło: pilkarki.com

   

  oprac. /ps/

   

   ————————————————-

   

  zobacz także:

   

  Rozpoczął się demontaż RTP. 4 unitki w Łęcznej, 2 w Koninie

  Anna Żelazko, Natalia Chudzik, Natasza Górnicka i Dorota Wilk trafią do Górnika Łęczna. Ewelina Kamczyk i Gabriela Grzywińska zagrają w Medyku.

   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here