
Kierowcy wciąż zapominają o tym, że pasów nie zapina się dla policji, a dla własnego bezpieczeństwa.
– Zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych. Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, narażając siebie, swoje dzieci i pasażerów na poważne obrażenia – przypomina podkom. Mirosław Szymański z KPP Racibórz.
publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
35 strażaków walczyło z pożarem w Rudach
Cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru warsztatu w Rudach. Ogień gasili strażacy z Raciborza, Rud, Rybnika i Rudy Kozielskiej.
Budujące wyniki policyjnej akcji: 0 nietrzeźwych!
Masowa kontrola trzeźwości kierujących na raciborskich drogach. Sprawdzono ponad dwustu kierowców.
Nietrzeźwy chuligan w rękach policji
Policjanci z prewencji zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w poniedziałek wieczorem rzucając kamieniem wybił szybę w drzwiach balkonowych.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————-





![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)
![Hip-hopowe formacje Skazy najlepsze na turnieju w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)
![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









Zaczne zapinać pasy, jak wymyslą takie, które nie gniotą ubrań.
Pas(ki) w butach nie gniotą ubrań, zacznij chodzić.
Nasze kochane Państwo opiekuńcze pozwoli, że to ja będę decydował o tym, czy zapinam pasy czy nie. Moje zdrowie, moje bezpieczeństwo, moja sprawa czy chcę mieć je zapięte czy też nie. Rządowi, policji i innym urzędasom nic do tego. A jeżeli chodzi o wsadzanie dzieci do 12 roku życia to państwo niech mi również pozwoli, że jeśli ja jestem rodzicem dziecka, to to dziecko należy do mnie i to ja za nie odpowiadam i decyduję czy ma być w foteliku czy też nie. Z tym, że trzeba się jednak przyzwyczaić, że dziecko w dzisiejszych czasach nie jest własnością rodziców tylko Państwa, które decyduje kiedy ma iść do szkoły, kiedy ma być szczepione i czy ma siedzieć w foteliku czy nie.
Popieram w całej rozciąglości…miło czytać głos rozsądku!..niestety państwo opiekuńcze,lewackie zapomina o jednej z podstawowych zasad:Volenti non fit iniuria!
Niestety państwo czepia się Twoich pasów, bo ewentualny trup nie zpałaci im podatków. Taka smutna prawda.