Kolumbijczycy pod wrażeniem RAFAMETU!

0

– Maszyna wygląda bardzo dobrze. Jestem zadowolony z tego, co tu zobaczyłem – powiedział Roy Collins.

28 stycznia na terenie zakładu RAFAMET odbył się wstępny odbiór obrabiarki podtorowej UGE 400 N, zakontraktowanej jesienią 2012 r. Maszyna trafi do międzynarodowego koncernu zajmującego się wydobyciem, składowaniem i transportem węgla.

W odbiorze uczestniczył Roy Collins, przedstawiciel klienta oraz Gustavo Arias-de Greiff, przedstawiciel handlowy RAFAMETU na Kolumbię. – Maszyna wygląda bardzo dobrze. Jestem zadowolony z tego, co tu zobaczyłem, zarówno z wyglądu maszyny, jej działania, dokumentacji, jak i całego zakładu. Jestem pod wrażeniem potencjału RAFAMETU, jego zdolności produkcyjnych oraz zaplecza technicznego a także organizacji pracy i stosowanych tu środków bezpieczeństwa – powiedział R. Collins, dyrektor serwisu technicznego w firmie, która zakupiła tokarkę.

- reklama -

– To pierwsza sprzedana maszyna do Kolumbii od ponad 30 lat i jest to bardzo istotne wydarzenie, ponieważ dzięki niemu pojawiła się możliwość sprzedaży kolejnych obrabiarek a także pozyskania referencji przy ubieganiu się o kontrakty na rynkach Ekwadoru czy Gwatemali – powiedział obecny przy odbiorze Gustavo Arias de Greiff.

– Odbiór maszyny przebiegł bardzo sprawnie i bez zastrzeżeń. Cieszy nas także to, że klient był pod wrażeniem całej naszej firmy, produkowanych tu maszyn, wyposażenia, potencjału. Jego opinia potwierdza pozycję RAFAMETU w świecie, w zakresie produkcji obrabiarek dla kolejnictwa – podsumował odbiór Stanisław Stefaniszyn z RAFAMET S.A., odpowiedzialny za rynki Ameryki Łacińskiej. – W latach 70. sprzedaliśmy tam kilka obrabiarek, z czego dwie pracują do dziś.  Tym kontraktem RAFAMET powraca na kolumbijski rynek. Tamtejszy przemysł, w tym kolejowy, dopiero przygotowuje się do większych inwestycji. Liczymy na to, że dzięki tej maszynie zwrócimy uwagę potencjalnych klientów na naszą firmę i uda nam się pozyskać kolejne kontrakty – powiedział S. Stefaniszyn.

Obrabiarka typu UGE 400 N jest podtorową tokarką specjalną, sterowaną numerycznie, przeznaczoną do obróbki profili kół jezdnych zestawów pojazdów szynowych. Jej zasadniczym przeznaczeniem jest profilowanie kół ciężkich pojazdów szynowych, bez konieczności demontażu zestawów z pojazdu. Zapewnia to radykalne skrócenie czasu wyłączenia pojazdu z ruchu, przez co znacznie wzrasta efektywność jego eksploatacji. Zastosowanie dodatkowego wyposażenia specjalnego umożliwia regenerację powierzchni ciernych tarcz hamulcowych.

Wkrótce, po załatwieniu wszystkich formalności, maszyna zostanie zdemontowana i drogą morską wysłana do Kolumbii. Jej montaż przewidziany jest na przełom kwietnia i maja 2014 r.

publ. /żet/
źródło: RAFAMET
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Kędzierzyn-Koźle chce wpłynąć na rząd ws. wykorzystania Odry

"Wydaje się że Administracja "pogubiła" się i nie widzi efektu gospodarczego 700 kilometrowej drogi wodnej".

PUP: Mocny skok bezrobocia w pierwszym miesiącu roku

3370 osób było zarejestrowanych w w Powiatowym Urzędzie Pracy w styczniu 2014 roku. To o 251 osób więcej niż w grudniu.

Której organizacji przekażesz 1% swojego podatku? [SONDA]

1 % naszego podatku nas samych nic nie kosztuje. Wystarczy jeden wpis na deklaracji składanej w urzędzie skarbowym.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here