Mocne słowa europosła. Tylko świnie siedzą przy Putinie

10

– Zdecydowanie sprzeciwiam się obecności europejskich polityków w Soczi – Marek Migalski wyraża swą dezaprobatę wobec łamania praw człowieka w Rosji.

 

- reklama -

Dr Marek Migalski podczas konferencji prasowej przed ambasadą rosyjską w Warszawie wyraził swój sprzeciw wobec obecności polityków Unii Europejskiej na trybunach w Soczi.

Na kilka godzin przed oficjalnym otwarciem zimowych igrzysk w Soczi, dr Marek Migalski, inicjator kampanii "Olympic Shames", wziął udział w konferencji prasowej.

Dr Migalski podkreślał, że igrzyska w Soczi są najdroższymi igrzyskami w całej historii, a ich cena przewyższyła koszty wszystkich dotychczasowych zimowych igrzysk. Zwrócił również uwagę na ogromną skalę korupcji, jaka towarzyszyła tej olimpiadzie.

– W Rosji nagminnie łamane są prawa człowieka, a swobody obywatelskie są ograniczane. Podczas przygotowań do igrzysk, rosyjskie władze krępowały niezależne media, represjonowały aktywistów i dziennikarzy, którzy ośmielili się skrytykować ich działania. – podkreślił poseł.

Dr Migalski przypomniał również o przymusowych przesiedleniach mieszkańców Soczi, niewolniczej pracy imigrantów zatrudnianych przy wznoszeniu obiektów olimpijskich oraz  wycince lasów i zniszczeniach środowiska naturalnego.

Poseł podkreślał, że nie jest przeciwko samej olimpiadzie – Zdecydowanie sprzeciwiam się jednak obecności europejskich polityków na trybunach Soczi. "Tylko świnie siedzą przy Putinie" – powiedział europoseł.

Mówiąc o akcji "Olympic Shames" zaznaczył: – Nasza akcja nie jest wymierzona przeciwko Rosjanom. Sami Rosjanie – radziecki dysydent Władimir Bukowski, syn Michaiła Chodorkowskiego, Paweł, obrońca praw człowieka, Lew Ponomariow, czy opozycjonista Borys Niemcow – przyłączyli się do naszego apelu. Wszyscy jesteśmy zgodni, że politycy europejscy, którzy przyjadą do Soczi będą legitymizować reżim Putina.

– Jesteśmy tu, by wyrazić swoją solidarność ze społeczeństwem obywatelskim w Rosji, z obrońcami praw człowieka, aktywistami, przedstawicielami mediów, którzy tłamszeni się przez rosyjskie władze – podkreślił poseł.

Przypomnijmy, że w ramach kampanii "Olympic Shames", biuro stworzyło stronę dedykowaną kampanii -www.olympicshames.pl, na której informujemy o sytuacji w Rosji, przypadkach łamania praw człowieka, korupcji, oraz naszych sukcesach – oświadczeniach kolejnych polityków o przyłączeniu się do bojkotu politycznego igrzysk.

 

źródło: migalski.eu

 

publ. /ps/

 

 ——————————————————

 

zobacz także:

 

Europoseł wzywa do bojkotu Igrzysk Olimpijskich w Soczi

– Będziemy apelować do liderów Unii Europejskiej, by nie jeździli do Soczi, nie brali udziału w oficjalnych spotkaniach i nie legitymizowali reżimu Władimira Putina – Marek Migalski pod Ambasadą Rosji rozpoczął akcję Olympic Shames

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. A tu nie łamią zasad??? Gdybym wiedziała, że w naszym kraju prawo działa wstecz, to wybrałabym inny zawód!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A kilka lat przed emeryturą mam nazbierać na swą emeryturęi pracować do 1000 lat choć pracy brak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moze trzeba zająć się naszą paranoją i robić u siebie porządek a nie zaglądać do sąsiada!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Prawa człowieka- hasło o wielkim znaczeniu ale czy u nas tak przestrzegane? Prawo jest dla maluczkich, winny potrzebuje adwokata a niewinny dwóch adwokatów. Posprzatajcie u nas a poźniej wytykajcie innym.

 3. Na pewno, nie zmienia się świata nazywajac Prezydenta zaprzyjażnionego Narodu ,,świnią,, To świadczy, o braku e l e m a n t a r n e g o wychowania , po prostu, to coraz mniejszy i żałosny polityk, który już zdaje sobie sprawę z tego, że za chwilę będzie na totalndym aucie politycznym !

 4. To tylko socjomanipulacja i makiawelizm. Europoseł liczy na drapane. Mając świadomość, że nikt logicznie myślacy nie zechce go poprzeć w wyborach, coraz cześciej zabiega o głosy prymitywnego elektoratu bazujac na szowiniźmie i niskich pobudkach nacjonalistycznych. Wstyd mi, że uważałem niegdyś tego pana za poważnego człowieka, ale skoro w swoim czasie wpadł w ramiona niskiego Jarosława, to dziś już nic nie jest w stanie mnie zadziwić.
  Panie Marku życzę porażki w eurowyborach i mam nieskrywaną nadzieję, że po tym doswiadczeniu UŚ zechce rozwiązać z panem umowę o pracę. Strzeż nas Panie Boże przed tak przewrotnymi nauczycielami akademickimi!
  Do redakcji postuluje, zeby ignorować chamskie wypowiedzi Marka Migalskiego. Publikując jego wypowiedzi przyczyniacie się Państwo jedynie do zapewnienia temu panu (jak zresztą sam okresla) nieprzyzwoitych dochodów. A tak na marginesie – skoro te dochody wg. europosła sa tak nieprzyzwoite, to dlaczego nie przeznaczy np. 50% z nich na jakąś fundację działającą na rzezcz uzdolnionych dzieci z rodzin skazanych na wykluczenie społeczne?

 5. Panie Migalski podpisuje sie pod komentarzem p. A.P. Panskie chamskie wypowiedzi nie sa godne polityka reprezentujacego RP. Ta rynsztokowa retoryka dowodzi jak daleko zaszedl pan w tej Brukseli. Nic pan w niej nie zdzialal a bruzdzi w sposób który powinien byc ukaraniem pana przez kolegium poselskie w Brukseli. Co pan sobie mysli, ze takie panstwo jak Rosja moze byc po 80 latach komunizmu rzadzone przez demokratyczne rzady ? Rosja byla pod wladza carów i bojarów przez setki lat. Potem byl komunistyczny rzezim i co naraz ma byc demokracja made in USA ? Do tego dojdzie moze za 30-40 lat a nie dzis . Pan pomylil sie z realiami tego kraju i narodu . Putin to dla mnie despota ale by mieszac polityke i Olimpiada to trzeba byc politycznym glupcem . I za takiego mam od lat pana . Jest pan polityczna kanalia i wstydem dla narodu RP . Sadze ze po majowych wyborach do Europarlamentu znajdzie sie pan tam gdzie pana miejsce . W rynsztoku polityki . Tego panu z calego serca zycze

 6. И всё ясно. Проклятые профессора докторантуры честолюбивому кандидату наук сделать не позволяют, потому что форму головы сначала оценивают.

 7. ???

  PO co ten bełkot? Zasłona dymna na lasy!

 8. a ja słyszałem, że świnie siedzą przy Gowinie Panie Migalski ;D

 9. Lepiej siedzieć przy Putinie, niż lansowac się tak, jak wiatr zawieje, Panie Migalski.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here