Przedszkolaki wejdą do H2Ostróg za darmo?

Nie milkną echa wokół propozycji cen biletów do aquaparku. Wśród najnowszych pomysłów jest wpuszczanie małych dzieci za darmo lub za symboliczną złotówkę.

Już w najbliższych dniach ma zostać zatwierdzony pierwszy oficjalny cennik biletów do H2Ostróg. I właśnie tej sprawie radni miejscy poświęcają najwięcej uwagi podczas lutowych posiedzeń poszczególnych komisji. Nie inaczej było także podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji budżetu. Tomasz Kusy poddał w wątpliwość, czy aby zaproponowane ceny nie są za wysokie. Jak wyliczył, rodzina z dwójką dzieci za półtoragodzinny pobyt na basenie w trakcie weekendu powinna liczyć się z wydatkiem blisko 70 zł, podczas gdy w pobliskich Gorzycach za podobne atrakcje zapłaci 15 zł.

- reklama -

Radny Jan Wiecha zasugerował, by dzieci w wieku przedszkolnym wpuszczane były za darmo lub za symboliczną złotówkę. Przyniesie to korzyści dwojakiego rodzaju: po pierwsze wpoi zamiłowanie do sportu i aktywnego spędzania czasu od najmłodszych lat; po wtóre – dzieci będą namawiać rodziców do przyjścia, a ci jako opiekunowie, już zapłacą i tym samym zapewnią jednostce zysk.

Władze miasta podobną motywacją kierowały się przy przyznaniu zniżek ludziom w starszym wieku. Jak wyjaśnia Mirosław Lenk, chodzi głównie o to, by wyciągnąć seniorów z domu. Także w przypadku ulg dla przedszkolaków pomysł spodobał się prezydentowi i obiecał zastanowić się nad nim.

Przed zbytnim przyznawaniem zniżek i ulg przestrzega jednak wiceprezydent Wojciech Krzyżek. Ustalając cennik urzędnicy wzorowali się na innych aquaparkach, powielając m.in. system bonusowy. Stąd wprowadzanie wszystkich możliwych ulg spowoduje, że obiekt na siebie nie zarobi.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

 

"10 minut na przebranie to za mało"

W trosce o pożądaną, wynoszącą 600 osób, dzienną frekwencję, w regulaminie aquaparku na przebranie będzie  zaledwie 10 minut.

 

 

M. Lenk: Ceny biletów do aquaparku nie są zaporowe

Zakładając frekwencję w aquaparku poniżej 600 osób dziennie oznaczałoby to, iż z góry zakładamy, że coś nam nie wyjdzie – twierdzi prezydent.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. No jasne – niech wpuszczają dzieci, emerytów, opiekunków, studentów za darmo, a reszcie nie każą płacić po 30 zł/h. Przecież dzieci powinny płacić tyle samo, co normalni uczniowie (w końcu to dla nich H2O będzie największą rozrywką) i na nich zarobić można najwięcej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here