Szkoła w Babicach też może być eko

0

Gmina stara się o termomodernizację budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach.

Gmina stara się o termomodernizację budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach. Urzędnicy wystąpili z wnioskiem o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej w Katowicach.

- reklama -

Katowicki Fundusz chętnie wspiera inwestycje w gminie Nędza. Do tej pory przy pomocy środków z WFOŚiGW zmodernizowano budynki Ochotniczych Straży Pożarnej w Nędzy i Zawadzie Książęcej, salę gimnastyczną przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy, budynek szkoły w Górkach Śląskich, przedszkole w Łęgu, wielofunkcyjny budynek w Zawadzie Książęcej z ośrodkiem zdrowia, biblioteką i centrum kultury. – Komfort pracy bardzo się poprawił. Jest teraz o wiele cieplej i w ogóle przyjemniej – przyznaje Jolanta Kupczyk, dyrektorka Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Górkach Śląskich. Teraz na remont szansę ma szkoła w Babicach.

Co zostanie poprawione? – To będzie kompleksowa termomodernizacja – mówi wójt gminy Anna Iskała. Starą kotłownię węglową zastąpi nowa z kotłami typu Eko-Plus, z kompletną automatyką pogodową i regulacyjną sterującą wszystkimi układami ciepłowniczymi w budynku, które zapewniają komfort cieplny, zmniejszają zużycie paliwa i dostosowują temperaturę grzewczą do tej panującej aktualnie na zewnątrz. Dodatkowo zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania – przy każdym grzejniku zostanie zamontowany zawór termostatyczny. Ocieplone zostaną ściany budynku oraz dach, wymienione okna i drzwi. – To wszystko sprawi, że dzieci będą uczyć się w jeszcze lepszych warunkach – zapewnia wójt.

Szkoła w Babicach byłaby kolejnym eko-budynkiem na mapie gminy Nędza.- Termomodernizacja oznacza zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i sporą oszczędność dla portfela – mówi wójt Anna Iskała. –
Ztermomodernizowany budynek zużywa mniej energii, więc koszty ogrzewania są o wiele niższe, a emisja do atmosfery szkodliwych substancji jest o wiele niższa. Nie wspominając, że poprzez ocieplenie elewacji budynek zyskuje odświeżony, estetyczny wygląd. Wszystko to przekłada się na komfort użytkowania budynku – podkreśla wójt Iskała.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, roboty w szkole w Babicach mogłyby ruszyć latem tego roku. Koszt inwestycji opiewa na ponad 880 tys.zł.

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here