Sześciu parlamentarzystów PiS chce iść do Europarlamentu

12

Sześciu kandydatów PiS będzie starać się o zdobycie mandatu w Europarlamencie. Kandydaci PiS do Brukseli – lista>>>

W województwie śląskim Platforma Obywatelska zalicza wpadkę za wpadką. Kontrowersje dotyczą przede wszystkim Kolei Śląskich, Stadionu Śląskiego oraz Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Zdaniem analityków, zwiększa to szanse Prawa i Sprawiedliwości na zdobycie władzy w regionie. Pierwszym testem będą wybory do europarlamentu. Po ogłoszeniu 10 kandydatów, którzy będą ubiegać się o euromandaty z ramienia PO (czytaj więcej: Platforma odrywa karty. Śląscy kandydaci do europarlamentu), przyszła kolej na PiS.

O przeprowadzkę do Brukseli będą się starać: Waldemar Andzel, Izabela Kloc, Bolesław Piecha, Jadwiga Wiśniewska, Stanisław Pięta oraz Stanisław Szwed. Póki co Jarosław Kaczyński nie zdecydował jeszcze o kolejności kandydatów na liście wyborczej, choć wiele wskazuje na senatora Bolesława Piechę, który zwyciężył w niedawnych wyborach uzupełniających do Senatu RP w Rybniku.

- reklama -

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja. Obecnie woj. śląskie w Parlamencie Europejskim reprezentuje czterech deputowanych Platformy Obywatelskiej – Jerzy Buzek, Małgorzata Handzlik, Bogdan Marcinkiewicz i Jan Olbrycht – oraz Adam Gierek (Unia Pracy) i Marek Migalski (Polska Razem).

/Wojtek Żołneczko/
fot (mini): Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Były premier uczci z emerytami wejście do Unii

Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, pojawi się w Raciborzu z okazji 10-lecia wstąpienia do Unii Europejskiej.

 

 

H.Siedlaczek: Czy tydzień bez sondaży to nie za długo?

Posłowie chcą, by cisza wyborcza i zakaz publikowania sondaży obowiązywały nie tylko dzień, ale tydzień przed wyborami.

 

Platforma odrywa karty. Śląscy kandydaci do europarlamentu

Wśród 10 kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego ze Śląska są m.in. Jerzy Buzek, Bogdan Marcinkiewicz czy pochodzący z Raciborza poseł Marek Plura.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

12 KOMENTARZE

 1. Powiec więc kto jest mądrym człowiekiem przed wyborami i po wyborach, bo po każdych wyborach okazuje się że nasi wybrańcy działają na naszą szkodę i nie ważne do jakich wyborów idziemy.A co jest moim durnym poglądem, że napisałem że ten cały Europaelament, to ściema dla głupich ludzi kturym wydaje się że wybierają władzę?Jest to ściema, bo Unią żądzą komisarze którzy nie są wybierani ale mianowani a ci komisaże są w Komisji Europejskiej a nie w Europarlamencie.Jeżeli wiesz o tym wszystkim i bieżesz w tym udział to jesteś…(niecenzuralne słowo).A wogule to do diabła z takimi jak ty

 2. Kolega Jarka i Antka się odezwał…Narodowiec jeden.Może znajdź jeszcze winnych katastrofy samolotu?Takich jak ty to cały kraj,ale do roboty to nikomu się nie chce!Tylko gadać głupio przy gorzole….Typowe….od wieków ta sama śpiewka,a za pazuchą zbutwiała manierka i zardzewiała szabelka !!!

 3. Człowieku co ty pindolisz że komuś sie pracować nie chce znasz baste? Wiesz jakie jest bezrobocie dzięki tej twojej ukochanej PO i tzw ludowcom ile ludzi chce pracować a nie ma pracy?Walisz takie grzmoty że glowa boli .Ja ci mogę na temat smoleńska odpowiedzieć za bastę póki on ci nie odpisze.Tak w Smoleńsku były wybuchy w powietrzu co najmniej dwa.Dlatego nigdy nie zostały odnalezione rejestrator wstrząsów K3-63 który był opancerzony i miał kilkadziesiąt centymetrów długości zapisujący ważne parametry, takie jak gwałtowne przeciążenia, w tym tzw. twarde lądowania, oraz urządzenie TCAS II, przechowujące dane o samolotach znajdujących się w pobliżu, o wysokości samolotu w czasie podejścia do lądowania, prędkości opadania, a także czasy alarmów TAWS.TY człowieku nic nie wiesz .Twoja cała wiedza oparta jest na kłamliwej propagadzie tych tv ktore oglądasz i z tego co czytasz .Te rejestratory prawdopodobnie „musiały” lub inaczej mówiąc ktoś im pomógł zaginąć mimo że były opancerzone ,[b] w imię interesów ukrycia prawdy na zawsze o męczeńskiej śmierci 96 Polaków w tym dwóch prezydentów Polski.[/b]Zobacz jak rosjanie kłamią i mataczą obecnie w sprawie Krymu i przemyśl czy wtedy po smoleńsku mogli mówić prawdę znając skalę obecnych kłamstw w sprawie interwencji na Gruzję.

 4. Moim zdaniem to nie jest tyle wina PiS, czy PO, ale systemu w jakim
  żyjemy. Żadna z partii nie wyraża chęci jego zmiany, ale w deklaracjach
  przedwyborczych obie partie zakładają jego rozbudowę – prześcigają się w
  obiecywaniu, czy to mieszkań, czy to miejsc pracy – a to generuje
  kolejne etaty w administracji, pieniądze do budżetu należy ściągnąć od
  przedsiębiorców i od ich klientów (np. VAT, akcyza), czyli z rynku. Obniżenie podatku
  dochodowego, składek emerytalnych, zdrowotnych – to są realne narzędzia
  walki z bezrobociem i nawet najmniejsza ich redukcja korzystnie wpłynie
  na poziom bezrobocia.

 5. Jednak się nie pomyliłem co do ciebie.Zaraz wiedziałem,że jesteś „moher” i dałeś się ogłupić w sprawie katastrofy lotniczej.Wy,starsi macie to do siebie,że nudzi się wam okropnie i szukacie teorii spiskowych,wróżb,guseł itp.Myślałem,że te durne teorie spiskowe przejdą bez echa,bo to majaczenie pijanego woźnicy.Jednak nie !!!Wam można wcisnąć wszystko(nie mogę w to uwierzyć)!!!BRAWA DLA PiS-dobra robota,tak sprytnie otumanić ten durny,biedny naród !!!Szacunek WOW!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here