Gwarancja producenta na perforację nadwozia. Fakty i mity

  0

  W kolejnym artykule z cyklu MOTOrady specjaliści z Auto Centrum Opolony rozgryzają problem korozji i gwarancji.

  Nie ma się co łudzić, że korozja omija nowe lub prawie nowe samochody. Pytanie tylko jak potraktuje nas producent samochodu i jakie wpisy umieścił w naszej książce gwarancyjnej. Gdy przeczytamy warunki gwarancji antykorozyjnych dotyczące większości marek, przekonamy się, że trzeba czym prędzej pojechać do dobrego warsztatu oferującego zabezpieczenia antykorozyjne, a gwarancję perforacyjną zwyczajnie zignorować. Przydać się ona może tylko w nielicznych przypadkach.

  Zacznijmy od podstawowego zastrzeżenia stosowanego przez wszystkie marki. Wieloletnia gwarancja antykorozyjna obejmuje tylko korozję perforacyjną działającą od wewnątrz na zewnątrz zardzewiałego elementu. Jeśli na skutek odprysku farby zaczną rdzewieć drzwi czy pokrywa silnika, na gwarancyjną naprawę nie mamy na co liczyć.

  - reklama -

  Cały szkopuł tkwi w słowie perforacja. Jak piszemy powyżej, oznacza ono dziurę, która powstała od wewnątrz. Najczęściej jednak korozja atakuje auto w postaci purchli wychodzących spod lakieru. Czy to  perforacja? Raczej nie, ale to oznacza także, że samochód jest zaatakowany korozją, z którą trzeba walczyć za ciężkie pieniądze.

  W błędzie są sprytni właściciele aut, którzy chcieliby poczekać z wizytą w warsztacie, aż pojawią się dziury. W każdej gwarancji znajdziemy zapis, że usterka ma być zgłoszona niezwłocznie. Co robić? Zanim pozwolicie usunąć na swój koszt ognisko rdzy lub naprawić lakier, odwiedźcie niezależnego rzeczoznawcę lub dobry warsztat niezależny. Być może na powierzchowną naprawę jest już za późno i zwyczajnie szkoda na nią pieniędzy…

  Polecamy Czytelnikom kolejny numer GazetaInformator.pl, w którym będziemy kontynuować temat.

  /Wojciech Gawliczek/

  /Cykl MOTOrady powstaje we współpracy z Auto Centrum Opolony w Raciborzu/

   

  ——————————————————————————————————————–
  Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 157

  Polecamy również inne artykuły z cyklu MOTOrady>>>

  ——————————————————————————————————————– 

  Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
  Dodaj Temat na:   
  forum.raciborz.com.pl

  Dodaj!

  ——————————————————————————————————————-

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here