Młodzieżowy Lider Biznesu: III etap konkursu w Raciborzu!

0

Trwa konkurs dla młodych ludzi ze smykałką do przedsiębiorczości. Weźmie w nim udział m. in. Szymon Łopocz z II LO.

W Zespole Szkół Ekonomicznych 26 marca o godzinie 14:00 odbędzie się trzeci już etap konkursu  Młodzieżowy Lider Biznesu 2014. Projekt, pod honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka, obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży.

W tegorocznej edycji konkursu udział biorą uczniowie szkół z obszarów następujących regionów:  powiat M. Żory, powiat pszczyński, powiat M. Jastrzębie-Zdrój, powiat raciborski, powiat rybnicki i powiat M. Rybnik oraz powiat wodzisławski. Warto tutaj wspomnieć, że formuła przedsięwzięcia została już dwukrotnie przetestowana na terenie M. Żory.

Przypomnijmy, że pierwsza runda rywalizacji składała się z testu jednokrotnego wyboru. Dwunastu najlepszych uczniów zakwalifikowało się do kolejnej fazy projektu, zakładającej przygotowanie indywidualnie przez każdego uczestnika pracy projektowej. Pięć osób z największą liczbą punktów spotka się teraz w raciborskim etapie konkursu. Następnie zwycięzca tego lokalnego stadium weźmie udział w IV ostatnim zmaganiu.

- reklama -

Finał, który przewidziano na 23 kwietnia w Żorach, będzie przebiegał w dwóch częściach (prezentacja projektu oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania otwarte). Finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodą główną jest iPad Apple 3 32GB oraz bezpłatny semestr na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Dla pierwszych pięciu miejsc w każdym z powiatów również przewidziano atrakcyjne upominki. Zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% nagrody głównej pokryje Główny Sponsor, czyli Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

publ. /żet/
źródło: RIG
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Młodzieżowy Lider Biznesu: sukces Szymona Łopocza z II LO

Uczeń II LO w Raciborzu jest w połowie drogi do zwycięstwa w prestiżowym regionalnym konkursie biznesowym.

Raciborska Izba Gospodarcza i PUP razem przeciwko bezrobociu

Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim, choć niższa od średniej krajowej, budzi niepokój. Czy uda się ją obniżyć?

Ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli w Raciborzu

Wniosek o przyjęcie malucha do przedszkola można złożyć za darmo i bez wychodzenia z domu!

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here