Nie będzie kanału Odra Dunaj: Czesi mówią nie

4

Czesi wstrzymali konkurs na opracowanie studium wykonalności kanału Odra – Dunaj. Czeski dziennik Hospodarskie Noviny podał informację o wstrzymaniu przez czeskie ministerstwo transportu konkursu na opracowanie studium wykonalności budowy kanału Odra – Dunaj – Łaba. Powodem są koszty realizacji gigantycznego przedsięwzięcia, o którym w tej części Europy myśli się od… XIV wieku. Koszt budowy kanału szacuje się na…11 mld euro. Ponadto, jak argumentuje minister transportu Czech Antonin Pracharz, mimo że przedsięwzięcie ma charakter międzynarodowy, to z żadnym z krajów nie udało się podpisać stosownych umów. Dlatego lepiej skupić się na innych inwestycja, jak np. przywróceniu pełnej żeglowności na Łabie. Więcej o sprawie można przeczytać na portalu rp.pl.

- reklama -
O budowie kanału co i raz staje się głośno również w Raciborzu, gdzie nie brakuje entuzjastów dla wykonania przedsięwzięcia, choć obecne władze podchodzą do tematu z dużą stroną ostrożności (polecamy artykuły: A.Hajduk: O kanale Odra-Dunaj trzeba co jakiś czas rozmawiaćM. Lenk: My się od Odry broń Boże nie zamierzamy odwracać, R. Myśliwy chce, aby miasto zajęło się kanałem Odra-Dunaj).

oprac. /żet/
 ——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Sprawdź, czy zagraża Ci powódź [MAPA]

Tylko u nas: Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej przygotował mapę Polski, która pozwala sprawdzić  stopień zagrożenia powodziowego wraz z możliwymi scenariuszami, np. przerwania wałów przeciwpowodziowych.

Kędzierzyn-Koźle chce wpłynąć na rząd ws. wykorzystania Odry

"Wydaje się że Administracja "pogubiła" się i nie widzi efektu gospodarczego 700 kilometrowej drogi wodnej".

Zbiornik Racibórz: Jak trzeba dołożyć 100 mln, to dołożę

Augustyn Bombała, odpowiedzialny z ramienia RZGW za budowę zbiornika, zapewnia że bezpieczeństwo jest ważniejsze niż planowane wydatki.

 ——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. no to wiemy dlaczego 600 drzew ma iść pod topór: kanał bedzie! ino, że w kanał zapędzili się starosta z prezydentem i tera toną! zostawcie panowie władza te mrzonki i drzewa też!!!

  2. w dobie kryzysu powstaly tez drogi ekspresowe, stadiony, aquaparki itd. „na gorze” chca pobudzac gospodarke przez pompowanie w nia pieniedzy wiec wcale takie utopijne to nie jest… a wlasciwie nie bylo 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here