Royal Russian Ballet na deskach RCK! [ZDJĘCIA]

4

"Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego w królewskim wykonaniu w Raciborskim Centrum Kultury – zdjęcia>>>

Raciborskiemu Centrum Kultury udało się zaprosić do Raciborza wspaniałych artystów z Royal Russian Ballet. Na deskach przy Chopina zaprezentowali arcydzieło sztuki baletowej- "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego w iście królewskim wykonaniu!

"Jezioro Łabędzie" przyciągnęło do RCK tłumy. Wśród publiczności raciborzanie, ale i goście z całego regionu. Byli i miłośnicy baletu i muzyki klasycznej, i ci, którzy balet na żywo zobaczyli po raz pierwszy. – Nigdy nie byłam na balecie, ale to tak niecodzienne wydarzenie, że postanowiłyśmy przyjechać – pani Zofia wraz z córką przyjechały do Raciborza z Kędzierzyna.

- reklama -
– Bilety kupiliśmy od razu jak tylko dowiedzieliśmy się o spektaklu! Zazwyczaj na tego typu wydarzenia musimy jeździć do innych miast, a tu taka niespodzianka, taka wspaniałość na miejscu! – zachwyca się pani Felicja z Raciborza, która na "Jezioro Łabędzie" przyszła z mężem. 

"Jezioro Łabędzie" przyciągnęło publiczność i z różnych stron, i w różnym wieku. – Ja akurat jestem z Raciborza, ale młodsza wnuczka mieszka w Gliwicach i tam też chodzi do szkoły baletowej. Dzisiejszy wieczór to wspaniała okazja, by doświadczyć czegoś wyjątkowego – podkreślała jedna z pań.

Royal Russian Ballet powstał w Charkowie w 2007 roku. W skład zespołu wchodzą artyści rosyjscy i ukraińscy, którzy szturmem zdobywają sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Bolshoi Ballet, ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji oraz Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m.in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „Serge Lifar 2002”.

"Jezioro Łabędzie" to nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką ponadczasowa historia. – To bajka oczywiście o miłości – mówi Iryna Klyuyeva, jedna z tancerek. Muzyka o łatwo wpadającej w ucho melodyce i akcja w baśniowym klimacie cieszy się wciąż nieprzemijającym powodzeniem wśród wielu pokoleń widzów.

Oryginalne kreacje zespołu, oparte na klasycznych tradycjach słynnej rosyjskiej szkoły baletowej, przysparzają mu ogromną ilość entuzjastów i wielbicieli, zaś wirtuozeria tancerzy porywających młodzieńczą pasją, wspaniałą techniką, lekkością i precyzją wykonawczą – zachwyca widzów wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

publ. /żet/
źródło: RCK
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Piosenki Jacka Kaczmarskiego zabrzmiały w bibliotece

Znane i lubiane piosenki Kaczmarskiego w wykonaniu Kuby Michalskiego. Tak upłynął piątkowy wieczór w raciborskiej bibliotece.

SKAZA ze swoimi spektaklami na życzenie raciborzan

Publiczności RCK spektakle zespołu tanecznego SKAZA tak bardzo się podobają, że prosi o powtórki.

MEDIA: Rutinoscorbin wycofany z aptek. Powód? Perełkowiec

Uwaga! Leku nie należy wyrzucać do kosza na śmieci! Sprawdź, czy Twój lek spełnia standardy producenta>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. … imponujący wyskok tego artysty. podziwiam wytrwałość i wytrenowanie tych ludzi. artyści przez duże „A”. dawno nie widziałam sali rck’u wypełnionej po brzegi. brawo dla inicjatywy i organizatorów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here