
Od 5 kwietnia w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim będzie dostępna Raciborska Karta Cyklisty 2014.

Karta Cyklisty 2014 będzie zawierać informacje o ciekawych obiektach w powiecie raciborskim, polecanych do odwiedzenia przy okazji rowerowej wycieczki. W miejscach tych będzie można przybić na kartę specjalną pieczęć. – Ostatnią będziemy przybijać 24 sierpnia, podczas II przemarszu konno-rowerowego na trasie Racibórz-Rudy. Przypomnę, że przemarsz upamiętnia wizytę na naszej ziemi w 1683 r. króla Jana III Sobieskiego, a w tym roku wymarsz zaplanowano w starym pocysterskim opactwie w Rudach, finał na zamkowym dziedzińcu – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Karta ma służyć promocji zabytków powiatu. – Jako że wielu turystów trafia przede wszystkim na zamek i tu pyta o miejsca godne odwiedzenia, chcemy w ten sposób spopularyzować atrakcje naszych gmin – dodaje dyrektor Wójcik.
Przy okazji Zamek Piastowski będzie też promował Znaczek Turystyczny z wizerunkiem dawnej siedziby Piastów na Ostrogu. Znaczek wyemitowała firma Znaczki Turystyczne sp. z o.o zajmująca się wyróżnianiem polskich obiektów turystycznych i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Jest już prawie 4000 takich miejsc w Europie, a w Polsce 230. Obecność Znaczka Turystycznego w Zamku Piastowskim zapewni promocję nie tylko ogólnokrajową, ale także ogólnoeuropejską. Dodatkowym atutem jest też zamieszczenie informacji o obiekcie na stronie internetowej znaczki-turystyczne.pl, na www.facebook.com/znaczki.turystyczne, umieszczenie obiektu, jego lokalizacji GPS na papierowej wersji mapy „Znaczki Turystyczne w Polsce”, jak również w aplikacji na tel. komórkowych. Znaczek jako przedmiot kolekcjonerski jest impulsem dla turysty, który przyjedzie w celu zdobycia go, zwiedzi obiekt, poleci następnemu kolekcjonerowi.
/ps/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)













