Gimnazjum nr 3 gości uczniów z Roth

0

Do 28 marca w Raciborzu potrwa tygodniowa wizyta młodzieży i nauczycieli z Niemiec. Kolegów z  gimnazjum w Roth goszczą w swoich domach uczniowie raciborskiego Gimnazjum nr 3.

 

- reklama -

 

 

Polscy i niemieccy uczniowie wspólnie uczestniczyli w lekcjach historii i zajęciach informatycznych, których uwieńczeniem była zorganizowana w szkole wystawa. – Poza zwiedzaniem Raciborza w programie wizyty były m.in.:  wycieczki do Pszczyny, Krakowa i Wrocławia, gdzie  uczniowie poznali historię miast ale również ich współczesność – opowiadał Norbert Mika, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Raciborzu.

Młodzież miała okazję zwiedzić raciborski Urząd Miasta i spotkać się zastępcą prezydenta Raciborza Ludmiłą Nowacką, która zaprosiła uczniów do obejrzenia filmu promującego miasto – „Spotkajmy się w Raciborzu” oraz opowiedziała o zadaniach, jakimi zajmuje się samorząd.

Gimnazjaliści z Roth wzięli również udział w zajęciach zorganizowanych na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Tu do uczestników wycieczki dołączyła grupa młodzieży z Czech –  szkoły, z którą od lat współpracuje Gimnazjum nr 3.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here