Raciborska policja nieco wolniejsza niż w innych miastach

1

Średni czas oczekiwania na przyjazd patrolu w miastach woj. śląskiego wyniósł 11,2 minuty, a na terenach wiejskich 13,36 minuty. Raciborska komenda plasuje się trochę powyżej średniej wojewódzkiej.

 

- reklama -

W 2013 roku na Śląsku policja mocno skróciła czas dojazdu na interwencję. W powiecie raciborskim średnio na patrol trzeba czekać 10,09 minuty (w 2012 roku było to 12,20 min.) na terenie miasta, zaś 14,43 na terenach wiejskich (w 2012 – 17,23). O ile pierwszy rezultat plasuje raciborską komendę na  12 pozycji w województwie (na 27 sklasyfikowanych), to już jeśli chodzi o tereny wiejskie, z 13 komend tylko 3 uzyskały wolniejszy czas.

A jak prezentuje się Racibórz na tle sąsiadów? Dużo szybsi od raciborskich są policjanci z Wodzisławia Śląskiego (8,18 min. w mieście i 13,44 na terenach wiejskich). Nieco wolniej reaguje natomiast drogówka w Rybniku, ale tylko na terenie miasta, gdzie dojeżdża w 10,26 minut. Na terenach wiejskich docierają już w 12,02 minut.

 

Dane zestawił serwis katowice.gazeta.pl w artykule Najwolniej policja dojeżdża na interwencję w Gliwicach i Katowicach

 

oprac. /ps/

 

 ——————————————————–

 

2 komisariaty skuteczniejsze niż 6 gminnych posterunków

Likwidacja posterunków policji zwiększyła bezpieczeństwo – wynika z danych statystycznych odnośnie przestępczości KPP Racibórz.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

 1. To niech pañstwo kupi dla Policji porzadne auta a nie takie barachło jak Kia.
  Co ci chłopcy z Policji mają zrobić jak to gówno potrzebuje pięć minut żeby sie do setki rozkulać.
  To i na interwencję trzeba swoje odczekać. Miasto pieniądze na pierdoły wydaje np. nikomu nie potrzebne pomniki lub tablice upamiętniające jakieś pierdoły a na to co trzeba np. ratowanie czyjegoś życia lub zdrowia nie ma kasy.
  Wstyd, ale tak już zawsze bylo i nic sie nie zmieni . Amen
  PS. Szanowni Policjanci chip tuning daje 30 koni mechanicznych.
  Z uszanowaniem dla Policji.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here