Bardzo dobry start pływaków ZSOMS Racibórz w Ołomuńcu

Na 50 metrowej pływalni rywalizowało ponad 400-tu zawodników z Polski, Słowacji i Czech.

Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. We wszystkich konkurencjach w których startowali, stawali na podium. Aż cztery razy sztuki tej dokonał Rafał Bugdol, który cztery razy zajmował 2 miejsce: 50 m stylem grzbietowym – 0:27,25 sek., 100 m stylem grzbietowym – 0:58.01 sek., 50 m stylem dowolnym – 0:24,56 sek. i 100 m stylem dowolnym -0:53,75 sek.

Jedynym zawodnikiem, który wygrał swoją konkurencję był Bartosz Hoderny, najlepszy w wyścigu na 200 m stylem klasycznym z dobrym czasem 2:22,59 sekundy. Bartosz jeszcze dwukrotnie stawał na podium. Na dystansie 50 m stylem klasycznym zajął drugie miejsce z czasem 0:30,40 sek. i na 100 m stylem klasycznym, trzecia pozycja z wynikiem- 1:06,20 sek.

Dwa razy na podium meldował się również Wojciech Gabrysz. Na 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:10,57 sek zajął drugie miejsce, a na dystansie o połowę krótszym z wynikiem 0:58,75 sek. uplasował się na trzecim miejscu. Bardzo dobrze na zawodach w Czechach pływała także Ewa Dymarek, dwukrotnie druga w wyścigu na 100 m stylem klasycznym(1;16;12 sek.)i na 200 m stylem klasycznym(2;42,45 sek.) Z kolei Małgorzata Niedźwiedzka zajęła trzecią lokatę w konkurencji 100 m stylem klasycznym(1:16,66 sek.) W Ołomuńcu pływał także Krzysztof Tokarski, ale tylko w jednym bloku gdzie zajął drugie miejsce na 100 metrów "żabką" uzyskując czas 1:05,06 sek. Na głównym dystansie zawodów, 200 metrów stylem zmiennym podopieczny trener Marii Gawliczek wszedł do finału z pierwszym czasem. W decydującym starcie już jednak nie wystąpił, ponieważ wrócił do Raciborza odebrać z rąk Jerzego Buzka, ufundowane przez byłego premiera stypendium.