Niels Koldewey, DKR i „Agent Purple” zagrali w RCK

4

Trzy różne bajki – pop, rock i metal, ale jeden mianownik – świetne brzmienie. Sobota pod znakiem muzyki w RCK. 

W Raciborskim Centrum Kultury w sobotni wieczór wystąpił znany niemiecki wokalista Niels Koldewey, na scenie pojawił się też zespół "Dźwięki Kolorów Retro" z Opola i rodzimy "Agent Purple". Muzyka Koldeweya jest świeża i pełna pozytywnej energii. Artysta zwiedził podczas występów całą Europę, śpiewa po angielsku, niemiecku, bawarsku i hiszpańsku. – Nie ma znaczenia w jakim występuję kraju. Najukochańsze miejsca to te, gdzie spotykam ludzi pełnych uczuć i otwartości. Uwielbiam gdy publiczność odbiera ode mnie emocje, które chcę jej przekazać – mówi artysta z Niemiec.

- reklama -

 

Koldewey brzmi lekko, funkowo, czasem spokojnie, a czasem jest wulkanem energii. Potrafi wystąpić dosłownie wszędzie: na ulicy, plaży, czy w salonie fryzjerskim. – W takim miejscach ludzie są najbardziej autentyczni i artysta może liczyć na zupełnie spontaniczne emocje – mówił przed koncertem Niels Koldewey.

 

 

Po artyście na scenę wkroczył "Purple Agent" z Raciborza. Zespół od kilku lat związany z Raciborskim Centrum Kultury, grają metal i ciężkiego rocka. – Gramy trochę coverów, ale przede wszystkim skupiamy się na własnym materiale – mówił Marek Styczyński grający na gitarze rytmicznej. Na perkusji w zespole gra kobieta – Marzena Wrzodak z Kuźni Raciborskiej. – To u mnie rodzinne. Na perkusji gra też wujek i brat. Czasem zdarzają się jakieś uwagi, ale nie przejmuję się. Lubię ten instrument i już – mówiła perkusistka. Skład uzupełniają Łukasz Popów na gitarze basowej i Michał Noworyta na gitara i wokal.

 

Na koniec w sobotni wieczór zagrał zespół "Dźwięki Kolorów Retro" – można powiedzieć, że z Opola, ale członkowie są z różnych stron południowej Polski, ale poznali się na studiach w Opolu. Jak mówi lider kapeli Olaf Migus, grają starego polskiego rocka. Jakby tak chcąc porównywać, to najwięcej w nich z legendarnego "Dżemu".  – Gramy wyłącznie po polsku, śpiewamy wyłącznie teksty, które niosą jakiś przekaz – mówił wokalista. Chcemy swoim graniem dołożyć małą cegiełkę do odbudowania starego dobrego rocka. W składzie zespołu jeszcze: Łukasz Gajda – gitara, Dominik Maślak – gitara, Daniel Wiśniewski – gitara basowa, Gustaw Rydzak – perkusja. Zespół otrzymał nagrodę publiczności oraz wyróżnienie jury na przegląd zespołów studenckich Rock-Time 2011.

 

/p/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Boże, w tej zapyziałej mieścinie ludziom się wydaje, że dziennikarze nie mają nic lepszego do roboty niż siedzieć 7 godzin an koncercie i cykać fotki.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here