Zamkowy jarmark zapowiada się rekordowo

0

Już blisko 40. wystawców zapowiedziało swój udział w 2. Jarmarku Kwiatów, Roślin Ozdobnych, Rękodzieła i Zdrowej Żywności  na zamku.

 

- reklama -

Swój przyjazd zapowiedzieli m.in. wystawcy obecni corocznie na Lecie Kwiatów w Otmuchowie. Wieczorem operetkowa podróż po Europie w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego z Poznania. Imprezę, 26 kwietnia 2014 r., poprowadzi Marek Szołtysek.

 

Zamkowy jarmark w Raciborzu zyskuje uznanie handlowców. W tym roku zgłoszenia przysłało już blisko 40 kupców. – Co nas cieszy, są sprzedawcy kwiatów, obecni zwykle na Lecie Kwiatów w Otmuchowie. Będą kwiaty rabatowo-balkonowe, drzewka, byliny, krzewy, rośliny doniczkowe i rabatowe, mięsożerne a także cebulki – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Ofertę wzbogacą wystawy rękodzieła i innych różności. Będą za to serwety, serwetki, drewniane sprzęty domowe rzeźby, ceramika, tkactwo, zabawki, ozdoby, biżuteria, regionalne produkty spożywcze oraz stare pocztówki, numizmaty i inne ciekawostki antykwaryczne. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, a wizyta na jarmarku będzie dobrą okazją na sobotni spacer. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych.

 

Stoiska zajmą cały dziedziniec. Dużo będzie się działo na zamkowej scenie. Imprezę poprowadzi śląski gawędziarz – autor felietonów w Dzienniku Zachodnim oraz w Onet.pl, Marek Szołtysek. Wystąpią lokalne zespoły folklorystyczne. O godz. 14.00 grupa teatralna „4 ściana I” działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu wystawi spektakl pt. „Cioteczka”. To opowieść o dość nietypowej, wieloosobowej rodzinie, której w miarę poukładane życie staje do góry nogami w wyniku przyjazdu kolejnego członka rodziny. Na scenie możemy zobaczyć Matkę, niespełnioną aktorkę; Ojca, który próbuje ogarnąć rodzinne gniazdo; trzy córki: Niunię, Misię i Bubę, których głównym zajęciem jest płatanie żartów; Szaloną Babcię, kuzynkę ze Szwecji – Charlottę, studentkę psychologii – Donę, czy dwoje sąsiadów – wścibską Helenę i „złotą rączkę” Zygmunta. Pewnego dnia, w do tej dość nietypowej rodzinki, przyjeżdża tytułowa Cioteczka. Szaleństwa Ciotki, jej nieobliczalność, powoduje szereg zabawnych sytuacji, które zbliżają do siebie członków rodziny. Występują: Agnieszka Bugajska (Cioteczka), Natalia Janiga (Matka), Jakub Szyra (Ojciec), Martyna Mętel (Szalona Babcia), Milena Pilipczuk (Niunia), Oliwia Rygielska (Misia), Kamila Potaczek (Buba), Izabela Krawczyk (Charlotte), Ewa Trystucha (Dona), Julia Kozyra (Helena), Sebastian Rumpel (Zygmunt). Tuż przed 15.00 na scenie plenerowej wystąpi Gimnazjalny Zespół Pieśni i Tańca "Śląskie Dziołchy i Synki" (uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu).

Na deser, znani już i bardzo lubiani w Raciborzu artyści Teatru Muzycznego z Poznania – Anna Bajerska – Witczak, Magdalena Rutkowska, Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski oraz para baletowa zabiorą wszystkich w podróż w krainę europejskiego folkloru w „Krainę czardasza”. Na scenie – tańce od polki, przez tarantelę do kankana.

Zamek Piastowski ( wnętrza) będzie czynny jak zawsze od 10.00 do 18.00. Wstęp – po wykupieniu biletów 2 zł normalny, 1 zł ulgowy, przy czym w godzinach od 13.00 do 17.00 będzie można zwiedzać zamek indywidualnie bez pomocy przewodnika, a za to dzięki zamkowym wolontariuszom.

Dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu, 26 kwietnia (sobota) – od godz. 10.00 do wieczora. Wstęp na jarmark – bezpłatny.

 

/ps/

 

 —————————————————

 

zobacz także:

 

13 ekip przedstawiło swoje specjały wielkanocne i nie tylko podczas 7. edycji Konkursu Potraw Regionalnych w Pietrowicach Wielkich.
 
 
 
W sobotę w kuźniańskim MOKSiR odbył się konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną [FOTORELACJA]

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here