Tradycyjne procesje konne w Raciborzu i okolicach

0

W poniedziałek wielkanocny w powiecie raciborskim odbędą się procesje konne. Zobacz program wszystkich procesji>>

Procesja konna w Raciborzu-Sudole

- reklama -

O godzinie 12.45 przed kościołem parafialnym Matki Boskiej Różańcowej w Raciborzu-Sudole odbędzie się błogosławieństwo uczestników procesji. O godzinie 13.00 spod kościoła wyruszy barwna kawalkada jeźdźców konnych, która objeżdżać będzie okoliczne pola. Na koniec odbywają się widowiskowe wyścigi konne, parada koni, kuców oraz bryczek, które tradycyjnie kończą procesję.

Procesja konna w Zawadzie Książęcej

Procesja konna wyruszy o godzinie 13.00 z parkingu przy kościele w Zawadzie Książęcej. Poprowadzi tradycyjnie w kierunku Ciechowic. Odbędzie się także wyścig konny, a następnie na terenie za kościołem w Zawadzie pokazy woltyżerki. Będzie poczęstunek, a także pamiątkowa statuetka dla każdego uczestnika.

Procesja konna w Bieńkowicach

W Poniedziałek Wielkanocny w Bieńkowicach odbędzie się tradycyjna procesja konna. Jeźdźcy wyruszą o godzinie 13.00. Uczestnicy przy kościele spotkają się o godzinie 12.30. Procesja wyruszy pół godziny później i objedzie pola. Około godziny 15.00 na ulicy Odrzańskiej odbędą się wyścigi konne, a następnie w restauracji Rege, zabawa okolicznościowa.

Procesja konna w Pietrowicach Wielkich

W poniedziałek Wielkanocny ulicami Pietrowic Wielkich przejdzie procesja konna. Gmina przygotowała wiele atrakcji. Program procesji:

godz. 11.00 – 12.50 – zbiórka wszystkich uczestników procesji na terenie Centrum Społeczno Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich. Cały teren jest ogrodzony i dozorowany. Przygotowane będą zadaszone miejsca z możliwością nakarmienia i napojenia koni. Na miejscu będzie przygotowany poczęstunek dla uczestników przed wyjściem.
godz. 13.00 – wyjście procesji spod Kościoła w Pietrowicach Wielkich, uformowanie procesji i przejście procesją konną do Kościółka Św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.
godz. 14.00 – 14.20 – Nabożeństwo błagalne w pątniczym Kościele p.w. Świętego Krzyża.
godz. 14.30 – 15.00 – Zakończenie modlitw i powrót do Pietrowic Wielkich z tradycyjnym konnym objazdem pól.
godz. 15.00 – 15.30 – Uroczysta parada koni ul. Świerczewskiego w Pietrowicach wielkich
godz. 15.30 – 15.45 – Zakończenie procesji wraz błogosławieństwem
godz. 15.45– 24.00 – Konny Festyn Wielkanocny na boisku z licznymi atrakcjami:

 

– zawody skoków przez przeszkody z udziałem czołowych zawodników tej dyscypliny,
– pokaz w ujeżdżaniu koni w wykonaniu zawodników jeździeckiego Klubu Lewada, najlepszego klubu w Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego,
– pokazy Dżygitówki w wykonaniu APOLINARSKI GROUP (Dżygitówka a to sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. Jej rodowód wywodzi się z Kaukazu. Tak właśnie jeździli niegdyś Kozacy; stąd też inaczej zwie się ją woltyżem kozackim. Kozacy wykorzystywali te umiejętności podczas walk. Dziś sztuka ta wzbudza wielkie emocje wśród publiczności, a także przenosi nas jakby w czasie i pomaga przywołać historię tak nam odległą…
– występy ciekawych formacji konnych i najlepszych polskich artystów

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here