Prezydent ocenił europosłów i kandydatów do europarlamentu

34

Buzek jest lubiany, Marcinkiewicz się stara, Piecha to pewny kandydat, Migalski jest podrzędnym posłem a Adamek to celebryta – komentuje Mirosław Lenk.

Już tylko niespełna 3 tygodnie dzielą nas od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Bliskość wyborów powoduje, że Racibórz i ziemia raciborska przeżywa prawdziwy najazd polityków. Trudno znaleźć imprezę czy wydarzenie, której kandydaci i promujący ich politycy nie uświetniliby swoją obecnością.

- reklama -

 

W trakcie posesyjnej konferencji prasowej prezydent Mirosław Lenk zapytany jak można zapewnić wyższą frekwencję wyborczą pokusił się o ocenę dotychczasowych reprezentantów naszego regionu w europarlamencie. I tak jego zdaniem prof. Jerzy Buzek to najbardziej rozpoznawalny kandydat, lubiany na Raciborszczyźnie i sam darzący ziemię raciborską sporą sympatią.

 

Prezydent nie odmawia aktywności Bogdanowi Marcinkiewiczowi, który choć pochodzi z okolic Wodzisławia, to w Raciborzu stara się bywać. Inaczej niż Marek Migalski. Mirosław Lenk dziwiąc się jak podrzędny poseł może tyle zarabiać wytyka mu, iż będąc związanym z Raciborszczyzną, nie tylko nie szuka kontaktu z raciborzanami i władzami miasta, lecz nawet nie korzysta z zaproszeń na regionalne imprezy w subregionie.

 

Pod tym względem prezydent wyżej ocenia nawet Bolesława Piechę, choć senator z Rybnika reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Jego zdaniem to murowany kandydat i bardzo aktywny parlamentarzysta.

 

W ubiegłym tygodniu na zaproszenie stowarzyszenia Dobro Ojczyzny w Raciborzu gościł Tomasz Adamek, namawiający do głosowania na Solidarną Polskę. – To już nawet nie bokser, a celebryta. To co robi politycznie średnio mnie interesuje, nie sądzę, by był dobrym europosłem – skomentował prezydent.

 

W jego opinii frekwencja w wyborach nie będzie zbyt wysoka. Choć działalność Unii Europejskiej doskonale widać na każdym kroku, to ludzi – jeśli chodzi o politykę – bardziej interesują wybory samorządowe oraz do władz państwowych. Sytuacji nie polepsza sama postawa polityków, nie kryjących że Parlament Europejski to bardzo dobrze płatny odpoczynek.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————————–

 

zobacz także:

 

Na co komu europoseł? Przedsiębiorcy domagają się kontaktu

Deputowani do Europarlamentu powinni być bliżej przedsiębiorcy. Przyglądamy się opiniom biznesmenów.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

34 KOMENTARZE

 1. A kto to jest nasz Prezydent M.lenk ?
  Według wikipedi,i to facet, który skończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną we Wrocławiu , ale podejrzewając, że nie znajdzie zatrudnienia w swoim zawodzie, skończył na ostatnim roku kurs pedagogiczny – chyba, ponieważ to odwieczmna praktyka uczelni wrocławskich! Jako, że wówczas szkoły biły się o męzczyzn otrzymał pracę w SP nr 15.
  Oficjalnie swoim kolegom mówił , że do Raciborza przyjechał z….Żar aby …..zrobić karierę, dzięki Prezesowi T.Wojnarowi otrzymał na Słowackiego mieszkanie i związał się z nim na trwale, robiąc swoją karierę polityczną . Bez zgody ,na cokolwiek T.Wojnara jest tylko figurantem jako Prezydent !
  figurant. 1. «ktoś, kto zajmuje wysokie stanowisko, ale nie ma wpływu na
  podejmowane decyzje». 2. daw. «statysta teatralny»
  A kto to jest T.Wojnar
  Tadeusz WOJNAR syn Antoniego to , Przewodniczący Rady Miasta w Raciborzu woj. śląskie, – 5 tej kadencji i,, wieczny,, Prezes S p-ni Mieszkaniowej ,,NOWOCZESNA,, Rada Nadzorcza /członków rady zatwierdza sam Prezes/ ustaliła mu pobory c.30 000zł./patrz wyciąg z oświadczenia majątkowego za 2012r./ przekraczające pensje Prezydenta Państwa c.20 000zł oraz Premiera c. 16.600zł. i gdyby nie fakt, że za ostatnie 20 –cia lat Prezes
  Oto dowody Jego n i e k o m p e t e n c j i i rażącego niedbalstwa o dobro s-ni!
  [img]upload/small_13ScreenShot075.jpg[/img][img]upload/small_9ScreenShot076.jpg[/img][img]upload/small_40ScreenShot015.jpg[/img][img]upload/small_38ScreenShot017.jpg[/img]

 2. sporo prawdy piszesz
  – a to może warto o tych naszych preydentach pogadac
  – a może szkoda czasu

 3. [url=http://www.raciborz.com.pl/art35088.htm][img]http://www.raciborz.com.pl/rac/gfx/artykuly/mini/m/2014/05/01/czy_jedyne_rozwiazanie_mini3242dsffsd.jpg[/img][/url]

  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35088.htm]Czytelnicy piszą: Czy jedynym rozwiązaniem jest emigracja?[/url]
 4. kurde przystopujcie jakoś tego studenta bo czytać się nie da, 3/4 komentarzy student1963
  chyba, że mu płacicie, to przepraszam 😉

 5. Bywać na imprezach a coś dla miasta uczynić, to dwie rózne sprawy. Pokazują się tuż przed wyborami faworyzując swoich wybrańców. Nic od komuny się nie zmieniło. A co do studenta, to niech sobie pisze. Demokracja jest byle nie elaboraty 🙂

 6. tak chyba masz tu naj… racyję
  -a może to taki ………. on stary a my młodzi
  ale ok niech tylko tyle nie marudzi

 7. O ,,naszym[b] Księciu POlo[/b],, tylko tyle znalazłeś ?
  Coś cieniutko. PO[b]szperaj dalej [/b]. To znacznie ciekawsza a i ważna dla ,,zasranego miasteczka,, POstać.
  Znacznie ciekawsza niż [color=#ff0000]N[/color]iewysoki [color=#ff0000]M[/color]istyk chocby. Ten tylko ,,[color=#ff0000]rządzi du…[/color]szami,,. Tam[b]ten … ho,ho.[/b]

 8. To w końcu odpowiedział na pytanie o tom jak zwiększyć frekwencję? Bo z art. wynika, że było to zbyt trudne pytanie dla tego pana. Sam, jako nauczyciel, poiwinien wiedzieć, jak się odpowiada na pytania.

 9. Lenk daje do zrozumienia kto jest ”nasz” i kto będzie mile widziany przy korytku i reszta ”swoich” będzie głosowała na ”swojaka” i w ten sposób ”swoi” zawsze trzymają się razem.Wogóle to skandalem jest pytać prezydenta o zdanie w sprawach personalnych

 10. haha

  Lenk, a kto dał Ci prawo do oceniania? Spójrz na siebie i siebie samego oceń!

 11. henk

  @ haha[/b] (Dzisiaj 09:25) [color=#606060; font-size: 12px]napisał(a). Tak z ciekawości zapytam Cię, dlaczego uważasz że M. Lenk nie ma prawa ocenić kandydtów do PE? Moim zdaniem bardzo trafnie opowiedział o każdym z kandydatów i w tym akurat przypadku zgadzam z nim w 100%. Wystarczy popatrzeć co prezentuje raciborzanin M. Migalski i już ma sie wyrobione zdanie n jego temat.[/color]

 12. no on ma prawo do oceny
  ale niech oceni sam siebie
  mizerota a gospodarz

 13. moze i opowaiada o swoich ale on nie z tego miasta
  – -na widok jego fotki bierze mnie na wymioty


 14. ktos głośno powiedział o czym anonimo piszą tutajSzajka,
  banda, złodzieje. PO to jest jedną wielka banda. Oni wszyscy kłamią”. Nasz poseł na targach pracy odpowiada:

  – nooooooooo bezradność !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie tylko polityczna

 15. jego radykalne poglądy i bezwzględna krytyka bardzo mi leży
  – podobnie jak stu…..nie mogę ani słuchać ani ogladać obecnych paniusiów w garniturach

 16. Wczoraj, czy przedwczoraj, ktoś go zjebał w komentarzu, i podkulił ogon. Napisał coś, że się zamknie na rok, nie pamiętam pod którym artykułem. Szkoda, bo pewnie coś by ciekawego napisał. Student WRÓĆ!

 17. [b]student1963[/b] (Wczoraj 20:38)
  dobra znikam na rok

  O tu tu to jest, pod tym artykułem, parę szczebalków poniżej

 18. bosko

  Nasz prezydent ocenia posłów, a sam na siebie nawet nie zerka. Jak można miec taki tupet by przyganiać garnkowi, kiedy samemu skacze się jak pajac w ubraniu do wody w aquaparku?!

 19. co powiedział prawdziwego to to, że Piecha to pewny … kandydat.

 20. [b]można posłuchać ale przede wszystkim powiedzieć co myślimy[/b]
  [b][/b][b]o tym co się dzieje[/b]
  [b]tu[/b]
  [b]W PIĄTEK NA ZAMKU CIEKAWE SPOTKANIE Z POLITYKAMI DO UE[/b]

 21. na ciebei tez przyjdzie czas
  NIECH ZYJE BAL…..
  W tym naszym ukochanym mieście nigdy lepiej nie będzie. Przecież jak się słucha Pana K. i Starostę Powiatu, to odnosi się wrażenie że to jest plan działań obu Panów. Zlikwidować szkoły zawodowe, nie pozwolić młodzieży chcącej zdobywać zawód, na kontynuacje nauki w Raciborzu. Tak właśnie likwiduje się przyszłe zawody, a dobrzy nauczyciele z doświadczeniem tracą pracę. Niepokornych nauczycieli się wycina ( pamiętam akcję pana Szypowskiego ,dużo obiecywał i zostawił nas na lodzie w nosie mam taką lewicę). Niech Panowie jadą do Cieszyna , gdzie szkoła gastronomiczna produkuje fachowców, na których czekają zakłady pracy. Niestety drogi rowerowe i boiska nie dadzą nam chleba. My młodzi pryskamy z tego miasta. W innych miastach dyrektorzy szkół maja obowiązek zamieszać w BIP informacje o wakatach i warunkach zatrudnienia w swoich szkołach- u nas to informacja zdobywana po znajomości. Ktoś mówi: „Przy tej ilości młodzieży, by ratować szkoły, musimy dokonać połączeń, co pozwoli stworzyć lepszą ofertę dla uczniów.” – to gdzie czyny?!
  Nic tylko życzyć miłego balu w całym 2014 roku na ciepłych posadkach.

 22. a ty

  „całkowita kompromitacja” zamiast „kompromitacja” czy „niewiarygodna bezradność”. Oczywiste jest, że takie sformułowania lepiej odbierają osoby ze stałego elektoratu. …………na ten tylko możesz liczyć

 23. Wojciech Krzyżek: Oczywiście. Próbujemy tworzyć naszym mieszkańcom warunki dla biernego i czynnego wypoczynku. System ścieżek rowerowych, który powstał w kilku ostatnich latach przynosi dzisiaj widoczne efekty. Aby je zaobserwować, proszę wybrać się w tygodniu w godzinach popołudniowych, bądź w weekend na wały przeciwpowodziowe. Kompleksowa przebudowa Areny Rafako, Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina, bulwarów nadodrzańskich, parku Roth, skweru ks. prałata Stefana Pieczki, inwestowanie w Arboretum Bramy Morawskiej czy budowa aquaparku H2Ostróg – to przedsięwzięcia, które świadczą o działaniach zwiększających atrakcyjność miasta. Naszym celem stało się stworzenie jak najlepszych warunków zarówno do inwestowania- gdzie i kiedypytam- jak i zamieszkania głownie was i starców………..

 24. dawno cie nie czytałem a szkoda
  popieram
  Bywać na imprezach a coś dla miasta uczynić, to dwie rózne sprawy.
  Pokazują się tuż przed wyborami faworyzując swoich wybrańców. Nic od
  komuny się nie zmieniło.

 25. Te ceny to jakaś porażka, szczególnie biorąc pod uwagę
  częstotliwość kursowania (raz na godzinę, czasami rzadziej). Dla
  porównania Wrocław:
  Bilet jednorazowy: 2,40 PLN
  Bilet miesięczny imienny na dwie linie: 48 PLN
  Bilet miesięczny imienny na wszystkie linie: 98 PLN
  [url=http://www.wroclaw.pl/files/bilety,biletomaty/Ceny%20biletow%20wroclawskiej%20komunikacji%20zbiorowej.pdf]ciekawy jestem jak wyglada oplata za czynszw poszczególnych miastach kraju z uwzględnieniem metrażu i wielkości miasta oczywiscie ale przed wyborami zbierzemy takie ciekawe dane zachecam ab[/url][url=http://www.um.wroc.pl/rozklady/przystanki/142_1_1.html][/url]

 26. Za chwilę znów udamy się do urn, by wybrać kolejną epikę na nową
  kadencję. Jeżeli pójdziemy, to damy wsparcie ludziom, którzy w naszym
  imieniu będą realizować marzenia, dbając o rozwój naszego miasta i
  regionu. Tuż przed tym faktem będziemy świadkami kampanii wyborczej
  lokalnych partyjek, organizacji oraz komitetów wyborczych, której celem
  będzie przedstawienie programu. Tu musimy być czujni i krytyczni. Nie
  zapominajmy, że pewne propozycje czy obiecanki już dotąd były. W
  wykonaniu obecnych Leonidasów usłyszymy powtórzenie: o planach budowy
  obiektów rekreacyjnych, o wybudowanym basenie, powstałych boiska,
  ścieżkach rowerowych (multikino nie wyszło – też będą obiecywać). To są
  rzeczy, które mają swoje uzasadnienie funkcjonowania, one są potrzebne,
  ale będziemy korzystać z nich wtedy, kiedy będzie nas na te atrakcje
  stać. Musimy usłyszeć wyraźnie jakie inwestycje poprawią rozwój naszego
  miasta i regionu? Czy powstaną zakłady pracy, punkty rzemieślnicze i
  szkoły zawodowe z prawdziwego zdarzenia ( przygotowujące do zawodu a nie
  dające pracę w zawodówkach), dzięki którym nasze dzieci i wnuki oraz
  nowi mieszkańcy miasta będą mogli tu zdobyć interesujący zawód i
  oczekiwaną pracę, Czy inwestorzy spotkają się z garniturami wysokiej
  klasy politycznej, którzy wypracują wzorcowy model współpracy z
  inwestorami. Na razie możemy tutaj korzystać z kultury. Mamy coraz
  więcej miejsc, gdzie można się bawić i robić dobra turystykę. Ale to za
  mało!

 27. no to możemy postawimy na jakiegos bezpartyjniaka
  W 2010 ROKU W WYBORACH NA PREZYDENTA W WOJEWÓDZTWIE SLASKIM LEPIEJ WYBIERANI byli BEZPARTYJNI
  zdecydowanym
  zwycięzcą został E. Lasok (bezpartyjny) – zdobywając mandat
  prezydencki w Mysłowicach. Znakomity wynik (82,45%) – można tłumaczyć
  faktem, że jego kontrkandydatem w II turze był ówczesny prezydent miasta
  – G. Osyra, który w pierwszej turze zdobył zaledwie 16% głosów. Jego
  (G. Osyry) rządy były silnie krytykowane przez polityków, media,
  elektorat. Dlatego w drugiej turze poparcie czterech innych kandydatów
  (łącznie kandydowało 6 osób) zostało w całości przeniesione na E.
  Lasoka. G. Osyra w drugiej turze poprawił swój wynik zaledwie o 1,5%
  procentowego (17,5% poparcie) – co pokazało olbrzymią determinację
  mieszkańców w dążeniu do zmiany prezydenta.
  Ponad 70% uzyskał K.
  Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. Ponad 60% zdobyli Z. Frankiewicz
  (Gliwice – 67,44%) oraz Z. Podraza (SLD – Dąbrowa Górnicza). Pozostali
  kandydaci nie przekroczyli 57%.
  Warto zauważyć, że w dwóch miastach
  rywalizacja była bardzo zacięta i kandydaci wygrywali „o włos”. Były to
  Ruda Śląska – G. Dziedzic pokonała urzędującego prezydenta o 304 głosy
  (0,9%) oraz Chorzów – A. Kotala pokonał urzędującego prezydenta o 281
  głosów (0,8%).
  Drugi przypadek o tyle zasługuje na uwagę, że w
  pierwszej rundzie M. Kopel (ówczesny prezydent Chorzowa) – pokonał A.
  Kotalę ponad dwukrotną przewagą głosów – 45,14% do 21,45%. Pokazuje to, w
  jak znikomym stopniu M. Kopel pozyskał elektorat kandydatów, którzy
  odpadli w 1. turze – jednocześnie, jak dobrze zagospodarował go
  dzisiejszy prezydent Chorzowa.
  Warto zwrócić uwagę, że na liście
  rankingowej mamy łącznie 5 prezydentów bezpartyjnych i 6 partyjnych.
  Bezpartyjni wypadają lepiej (dwa miejsca na „podium” – 1. i 3. oraz aż 4
  prezydentów w pierwszej szóstce)

 28. czy nasz prezydent sie mylił
  i jak ocenimy jego za dwie kadencje

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here