Ulica Chopina wymaga liftingu

25

Pięknie odremontowane budynki sąsiadują z odrapanymi kamienicami. I ta kostka którą wyłożona jest jezdnia. Czy ul. Chopina rzeczywiście wymaga liftingu, jak uważa prezydent?

 

- reklama -

 

 

Trwają prace przy remoncie elewacji budynku PTTK przy pl. Ofk/i/Chopina. Rada miasta przekazała właścicielowi na ten cel 50 tys. zł. Pierwotnie środki te miały być przeznaczone na remont dachu i stolarki okiennej,ostatecznie zdecydowano się odświeżyć zdewastowany front budynku.

 

 

 

 

Z rozwiązania powyższego zadowolony jest prezydent Mirosław Lenk, gdyż jak przyznaje ulica Chopina pięknieje. Zostały co prawda jeszcze kilka niezbyt urodziwych budynków, ale istnieje szansa, że i one doczekają się w najbliższych kilkunastu miesiącach odnowienia. – Chopina wymaga liftingu – przyznaje prezydent. Nie przewiduje natomiast, by nawierzchnię z kostki brukowej zastąpił asfalt.

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

zobacz także:

 

Droga prowadząca do zamku i aquaparku jest rozkopana, co znacznie utrudnia dojazd w te miejsca. – Już niedługo, wszystko skończy się zgodnie z planem – zapewnia prezydent.

 

 

 

Miasto rozważa pomoc przy remoncie siedziby PTTK

Rodzi się nowa świecka tradycja. Już nie tylko kościoły i obiekty sakralne mogą liczyć na miejskie wsparcie przy remontach.

- reklama -

25 KOMENTARZE

 1. Prezydent razem z tym przydupasem co wyppowiada się o bruku ….łamia dyrektywę unijną! Jeżeli jezdnę wyłożono b r u k i e m, to ulica m u s i być …..w y ł ą c z o n a z ……ruchu pojazdów samochodowych !

 2. Na ul.Odrzańskiej i Chopina złamane są wszystkie zasady, dotyczące nieprzekraczalnych wskazników hałasu, liczonych w przyjętych normach unijnych – decybelach!

 3. Wiem jak ludzie są wkurzeni z powodu hałasu jaki jest z powodu tego bruku którzy mieszkają przy tych ulicach z kocimi łbami..Lenk chce wyciąć teraz setki drzew nad Odrą jeźeli podpisze tą wycinkę to narobi sobie niezlych problemów bo prawda w końcu wyjdzie i tak na jaw.

 4. Wszystkie budynki powinny być tam odremontowane. To stare miasto- rejon wpisany do rejestru zabytków. Kostka brukowa jest urokiem starego miasta -tak jest w wielu miastach.

 5. Szkoda ,że nie mieszkasz becwale przy tej ,,urokliwej,, kostce brukowej! PONADTO CZYT. CO NAPISANO PONIŻEJ![img]upload/small_49ScreenShot010.jpg[/img][img]upload/small_43ScreenShot011.jpg[/img][img]upload/small_44ScreenShot011.jpg[/img]

 6. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest fakt, że na tej ulicy swoją siedzibę ma konserwatorka zabytków. Zatem stan owej ulicy jest stanem kompetencji i zainteresowania konserwatorki. Jaka ulica takie kompetencje.

 7. Na tej ulicy siedzibę ma dyrektor Muzeum a nie konserwator zabytków. Takiego etatu w mieście chyba nie ma, podlegamy pod wojewódzkiego konserwatora. To, że mieszka się przy głośnej ulicy nie upoważnia do wyzywania kokoś bęcwałem. Wyobrażasz sobie tam asfalt? Można by też wyburzyć te stare domy, postawić koszmarne bloki i wybrukować lub asfalt wyłożyć. To już rzecz poczucia estetyki i poszanowania zabytku. Coś trzeba wybrać a przedewszystkim nauczyć się kultury wypowiedzi nawet krytykując innych.

 8. Wystarczyło tylko zamiast tych kocich łbów dać kostkę z tego samego materiału czyli granitu ale ściętą od góry na plasko i nie bylo by żadnego problemu .To świadczy kto siedzi w urzędzie i ciezkie pieniadze bierze z publicznej kasy i za co ..A tymczasem Racibórz w zimie to jeden wielki zadymiony grajdołek bo tym mądralom z urzędu do głowy nie przyjdzie że trzeba likwidować niską emisję.

 9. Ten bruk to żródło największego raciborskiego hałasu!
  A nadmierny hałas powoduje –
  1. W układzie krążenia: zmiany w naczyniach włosowatych i mięśniu sercowym. Obserwuje
  się wzrost ciśnienia krwi, zaburzenia rytmu serca, najczęściej przyśpieszenie czynności
  serca, skurcze dodatkowe, zmniejszenie objętości wyrzutowej serca, zwężenie drobnych
  naczyń krwionośnych i zmniejszenie wielkości przepływu krwi w tkankach.
  2. We krwi: umiarkowana niedokrwistość, podwyższone OB i eozynofilia.
  3. W przewodzie pokarmowym: wzmożone wydzielanie soku żołądkowego, a zwłaszcza
  częstsze w przypadku występowania choroby wrzodowej i dwunastnicy.
  4. W układzie dokrewnym: zwiększa się czynność kory nadnerczy, wzmaga się nadczynność
  tarczycy, wzrasta przemiana materii.
  ,,UNITA,, MA RACJĘ NAZYWAJĄĆ BĘCWAŁEM ,,ŻENADA,, który pieprzy o,, UROKLIWOŚCI,, bruku ! Najważniejsze jest ludzkie zdrowie …..bęcwale !

 10. Hałas jest jednym z najbardziej uciążliwych czynników środowiskowych powodujących
  trudne do oszacowania straty w dobrostanie człowieka.
  Hałas jest jednym z najbardziej uciążliwych czynników środowiskowych powodujących
  trudne do oszacowania straty w dobrostanie człowieka. Można przypuszczać, że towarzyszył
  człowiekowi od początku dziejów, ale stawał się szczególnie dokuczliwy w większych skupiskach
  ludzi wraz z rozwojem miast i komunikacji.
  – poniżej 35 dB – nieszkodliwe dla zdrowia, mogą być denerwujące lub przeszkadzać w pracy wymagającej skupienia;
  – 35–70 dB – wpływają na zmęczenie układu nerwowego człowieka, poważnie utrudniają zrozumiałość mowy, zasypianie i wypoczynek;
  – 70–85 dB – wpływają na znaczne zmniejszenie wydajności pracy, mogą być szkodliwe dla zdrowia i powodować uszkodzenie słuchu;
  – 85–130 dB – powodują liczne schorzenia organizmu ludzkiego, uniemożliwiają
  zrozumiałość mowy nawet z odległości 50 cm; w TYM PRZEDZIALE ZNAJDUJE SIE HAŁAS WYWOŁANY BRUKIEM
  – powyżej 130 dB – powodują trwałe uszkodzenie słuchu, wywołują pobudzenie do drgań organów wewnętrznych człowieka powodując ich schorzenia8.
  Czytaj poniżej !

 11. Dobre- bęcwał kogoś wyzywa bęcwałem. Wyprowdźcie się, jak wam hałas przeszkadza. Tam takiego ruchu nie ma, jak na głównych ulicach, bez przesady z tym hałasem. To można zmierzyć, więc do dzieła geniusze a nie lamentować na portalu.

 12. W tym miescie rzadzi szkodliwy sklad .Drzewa nam przy tym wszystkim wycinają na potęgę a ten gość z poza racka ma czelność chcieć kolejne drzewa usuwać .Dobrze by bylo gdyby gosciu tam skąd przyjechał pojechał najlepiej .

 13. 20 lat rządów Wojnara odbija się także na ulicach. Ten osobnik, który przywędrował do Raciborza z zapyziałej wsi pod Baborowem, od 20 lat zamienia Racibórz w wieś. Drogi ze swoim kolegą Trawińskim robi jak na rumuńskich wsiach, pociskając kit, że tak wyglądać powinna starówka. Tylko, że kocie łby to bruk stosowany ongiś gdy konie ciągnęły za sobą furmanki i by im się kopyta z podkowani o coś zaczepiały. Teraz wystarczy przejechać się normalnym rowerem po tym bruku to można zbierać śrubki. I tak nie przekonacie władzy, która na tym samym wozie jedzie co lokalny brukarz. Jedni z drugimi muszą zarabiać. Zatem jedyne rozwiązanie odstawić raz na zawsze na śmietnik historii Wojnara, Lenka, Hajduka, Siedlaczka, to i wtedy automatycznie poznikają ich koledzy lokalni byyyyznesmeni.

 14. W krajach prawdziwie unijnych głośne nawierzchnie zamienia się na ciche /dyrektywa unijna / W Raciborzu ciche zamienia się na XIX -to wieczny ordynarny bruk , podobno przywracając ,,urok,, starówek ! No ale czego można oczekiwać od decydentów ….matołów XXI – wiecznych, nie rozumiejących nic, z współczesnych trendów w nawierzchniach drogowych !
  A nawiasem mówiąc, bruk na Odrzańckiej i Chopina ,,wymyślono,, po to tylko , aby …….ograniczyć prędkość /sic/

 15. Ale odkryli Amerykę – czy komuś spadł kawałek piętra na głowę, że nagle ich tak olśniło? Odpicowali RCK że aż głowa mała, a ulicą wygląda jak rodem z filmu o brazylijskich slumsach.

 16. Wadza z udziałem ,, miszcza ,, Trawinśkiego zafundowała miastu taki oto b r u k, który jak powiadał Pawlak ,,wylata,,
  Ponadto drgania wywołane kołami pojazdów poruszajacych się po bruku,[img]upload/small_41ScreenShot015.jpg[/img][img]upload/small_13ScreenShot056.jpg[/img][img]upload/small_18ScreenShot093.jpg[/img] szkodzą również starym kamienicom, pekają tynki tak wewnątrz jak i zewnątrz !

 17. uważam, ze tzw. centrum POwinno być zamkni ete dla ,,samochodów,,.Na pl. Długo…sza a stamtąd … spacerek PO urokliwych uliczkach ,,zas[color=#800000]***[/color]EGO – brukiem – miasteczka,,.

 18. I masz rację! Dyrektywa unijna mówi, że wybrukowane ulice mogą być na starówkach ,ale……muszą być wyłączone z ruchu pojazdów samochodowych, ze względu na natężony hałas / 80 -110 db/ jaki wywołują !

 19. Niech zamkną chopina i długą dla aut! Będzie można tam na rowerku normalnie pojeździć i pospacerować. A teraz – cały zcas jeżdżą tam samochody i w dodatku jest głośno jak w Rzymie.

 20. Kobiety maja niebywały kłopot z tą kostką,[img]upload/small_2ScreenShot117.jpg[/img] albo złamią lub odrą obcas, albo wyrżnał orła! W XIX w nie było szpilek ,to takie dziadostwo miałi racje bytu a teraz?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here