
Bezpłatne szkolenie z zakresu ochrony własności przemysłowej zorganizują wspólnie Urząd Patentowy RP, Urząd Miasta Racibórz oraz RAFAKO S.A.
Urząd Patentowy RP, Urząd Miasta Racibórz oraz RAFAKO S.A. uprzejmie zapraszają na bezpłatne szkolenie z zakresu ochrony własności przemysłowej "Patent na sukces – skuteczna ochrona innowacji". Szkolenie odbędzie się 13 maja 2014 r. w Raciborzu (Pałacyk Myśliwski RAFAKO, ul. Łąkowa 33).
Szkolenie będzie poświęcone praktycznym aspektom ochrony własności przemysłowej, w tym: ochronie wyników prac badawczo-rozwojowych, identyfikacji podmiotów praw własności intelektualnej oraz efektywnemu zarządzaniu dobrami niematerialnymi w przedsiębiorstwie.
Program szkolenia:
13 maja 2014 r., sala balowa, Pałacyk Myśliwski RAFAKO, ul. Łąkowa 33, Racibórz
9.00 – 9.30 rejestracja
9.30 – 9.45 powitanie uczestników i otwarcie szkolenia
9.45 – 10.45 Ochrona wyników prac badawczo-rozwojowych – dr Dariusz Kasprzycki, Uniwersytet Jagielloński
10.45 – 11.00 pytania i dyskusja
11.00 – 11.15 przerwa kawowa
11.15 – 12.15 Identyfikacja podmiotów praw własności intelektualnej – dr Justyna Ożegalska-Trybalska, Uniwersytet Jagielloński
12.15 – 12.30 pytania i dyskusja
12.30 – 12.50 Zarządzanie własnością intelektualną w przedsięwzięciach biznesowych – Witold Rożnowski, RAFAKO S.A.
12.50 – 13.00 pytania i dyskusja
13.00 poczęstunek
/ps/




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






