Dzień Matki z RCK w Auchan

0

24 maja w godz. od 12.00 do 18.00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie pełne atrakcji z okazji Dnia Matki. Wydarzenie odbędzie się w centrum Auchan w Raciborzu.
Podczas bogatego programu dla wszystkich mam i nie tylko wystąpią grupy działające przy Raciborskim Centrum Kultury. Podczas sobotniej imprezy nie zabraknie m.in. młodych wokalistów z "Perspektywy". Ten bardzo dobrze znany raciborzanom zespół powstał siedem lat temu, ale do nastarszej grupy dołączyła w 2012 roku grupa dziecięca, a w październiku 2013 roku – średnia. Śpiewają zarówno przeboje popularnych artystów i zespołów, jak i utwory mniej znane.

W imprezie dla mam zaprezentuje się też Klub Poezji Śpiewanej "Atlantyda", którego instruktorką jest Irena Hlubek. Skupia wokół siebie młodzież śpiewającą i grającą na instrumentach, jak również piszącą własne teksty i muzykę. Członkowie zespołu niejednokrotnie występowali na prestiżowych konkursach poezji śpiewanej zajmując wysokie lokaty.

- reklama -

W Auchan wystąpią również młodzi instrumentaliści z Młodzieżowej Orkiestry RCK pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Od jej założenia jeszcze nie minęły dwa lata, a już zdążyła skraść serca nie tylko lokalnej publiczności.

Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" również przygotował program z okazji Dnia Matki. Zespół niedawno obchodził 60-lecia istnienia. Prezentuje przede wszystkim bogactwo śląskiego folkloru. – "Strzecha" łączy ludzi od 4 do 77 lat! Potrafią się dogadać, porozumieć i wystąpić na jednej scenie. To jest najważniejsze – cieszy się Jakub Rusin, choreograf "Strzechy".

W programie również poezja dla mamy, z którą wystąpią podopieczni Teresy Okaj, która w RCK prowadzi kółko teatralne TE-REG-REC, będzie też zumba, malowanie portretów, pokaz mody i wiele innych atrakcji.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here