19 tytułów mistrzowskich i 9 pucharów mażoretek „Tęczy”

0

W tegorocznych mistrzostwach udział wzięła rekordowa liczba zespołów. Do Kędzierzyna-Koźla zjechało 99 grup.

W Kędzierzynie-Koźlu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Mażoretek. Racibórz reprezentowały mażoretki "Tęcza" ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Wróciły jak zwykle "z tarczą" zdobywając aż 19 tytułów mistrzowskich i 9 pucharów.

- reklama -

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział rekordowo 99 zespołów. Utrzymanie się na podium jest więc coraz trudniejsze, ale też coraz bardziej chwalebne. Sukces naszych mażoretek jest następstwem ciężkiej pracy tancerek na wielogodzinnych treningach i wielu obozach tanecznych.

Konkursowe układy taneczne przygotowało grono instruktorek poszczególnych zespołów, miniformacji i solistek: Aldona Krupa – Gawron, Paulina Miłkoś, Justyna Zimny, Anna Piątek, Barbara Modrzejewska, Marta Kołodziej, Alicja Multaniak, Julia Koterba, Daria Mucha, Aneta Owsiak, Adrianna Kozioł, Dominika Klimek, Karolina Jedrzejewska.

Zajęcia akrobatyki prowadziła pani Joanna Stępień, stroje zaprojektowała pani Ewa Miłkoś a uszyły panie Maria Przybył i Michalina Holubek, podkłady muzyczne przygotował pan Piotr Pleszewski. Nad całością przygotowań do mistrzostw czuwała pani Prezes „ Źródła” Aldona Krupa – Gawron, która w tym miejscu dziękuje rodzicom dzieci za pomoc w wyszywaniu strojów i poświęcenie w przywożeniu dzieci na niezliczone próby dodatkowe, które na szczęście zaowocowały tak pięknymi sukcesami.

Gratulujemy przede wszystkim dzieciom, które są w gronie najlepszych tancerzy w Polsce. Dostarczyły swym rodzicom niezapomnianych wzruszeń, a nam raciborzanom dały kolejny powód do dumy z tak świetnej wizytówki naszego miasta.

W poniższej tabeli dokładne wyniki Tęczy.

 

 

 

/SKZR/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here