Mali szachiści rywalizowali w Tworkowie

0

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w szkole w Tworkowie odbył się turniej szachowy dla przedszkolaków i pierwszoklasistów.

 

- reklama -

Przy tej okazji rozegrano również mecz drużynowy w którym zmierzyły się SP nr 34 z Rybnika z drużyną z powiatu raciborskiego.  W sumie w szachy grało 38 dzieci z Tworkowa, Raciborza i Rybnika. Za udział w turnieju oraz okazji swojego święta wszyscy bez wyjątku otrzymali nagrody  a najlepsi w swoich kategoriach otrzymali dodatkowo puchary. Był to bardzo pożytecznie spędzony Dzień Dziecka, który być może wpisze się na stałe w tworkowski kalendarz imprez sportowych.

 

W drużynowym meczu szachowym szkoła nr 34 z Rybnika wygrała nieznacznie z drużyną z powiatu raciborskiego 4:3. Najlepsi zawodnicy w swojich drużynach, J.Nitychoruk i K.Oleksy otrzymali puchary.

 

W drugim turnieju rozegranym systemem szwajcarskim najlepiej spisała się Hanna Bugaj z Rybnika, która wygrała wszystkie swoje mecze. Wśród pierwszoklasistów swoje kategorie wygrali Dominika Trybuś oraz Bartosz Thomas z Rybnika. Najlepszymi przedszkolakami okazali się Karolina Korczok i Dawid Brzęczka z Raciborza. Jeden z pucharów "powędrował" także dla najlepszego zawodnika z Tworkowa, którym został Kamil Tlon z tworkowskiego przedszkola.

 

Zawody odbyły się z inicjatywy Tadeusza Wójcika, przy sprawnej organizacji pana Kazimierza Grabinioka i Jana Młynarczyka. Za ufundowanie pucharów oraz upominków duże podziękowania należą się UG Krzyżanowice.

 

publ. /ps/

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

Raciborskie Centrum Kultury po bardzo udanej imprezie z okazji Dnia Matki w ubiegłym tygodniu – tym razem zaprosiło na spotkanie z okazji Dnia Dziecka.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here