Zajęcia profilaktyczne z Łamatorem

0

W Klubie Sportowym "Łamator" odbyły się zajęcia z cyklu spotkań związanych z programem profilaktycznym promującym zdrowy styl życia motywujący do powstrzymywania się od używek.

 

- reklama -

Zajęcia odbyły się W piątek 30 maja pod nazwą "Sport zdrowie jiu jitsu – wolni od uzależnień". W spotkaniu wzięli udział zawodnicy klubu, a zostało ono przeprowadzone dla dwóch grup wiekowych. Ratownicy medyczni uczyli dzieci między innymi odpowiednich zachowań w trakcie wypadków komunikacyjnych, zabezpieczania urazów, złamań i oparzeń, sposoby transportu rannych, ściągania kasku rannego motocyklisty itp. Swoją prelekcję wygłosiła również Pani Anna Wróblewska z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, która przedstawiła młodym zawodnikom ogólne zasady bezpieczeństwa w domu, w szkole i na ulicy. Starsi zostali zapoznani z odpowiedzialnością prawną za popełnione czyny karalne. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych podopiecznych klubu. Pod koniec wszyscy dostali prezent w postaci opatrunków oparzeniowych oraz kamizelek odblaskowych poprawiających widoczność na drodze.

Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz w ramach wykonania zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia , przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej. Klub składa serdeczne podziękowania dla Miasta Racibórz, firmy "Life ratownictwo medyczne", oraz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu a w szczególności pani sierż. sztab. Annie Wróblewskiej.

 

Michał Musioł

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here