Ryba brała na wędkarskim Dniu Dziecka na Babiczoku [ZDJĘCIA]

0

Ponad 100 okazów – głównie karpi, pstrągów, okoni i płoci – złowili młodzi wędkarze, którzy wzięli udział w zawodach.

22 dzieci wzięło udział w zawodach wędkarskich jakie z okazji Dnia Dziecka zorganizowali wędkarze-pasjonaci ze Stowarzyszenia Wędkarstwa Sportowego "Babiczok". Najmłodsza uczestniczka Julka miała 3 latka! – Dla jednego wędkarstwo to już sport, dla drugiego zwykły wypoczynek nad wodą, ale jeśli połączyć jedno z drugim wtedy wychodzi fajna forma rekreacji – uważa zapalony wędkarz wicestarosta Andrzej Chroboczek, członek stowarzyszenia "Babiczok". – Dlaczego warto zarażać wędkarstwem już młodych? Bo to odpowiedni czas na naukę mądrego kontaktu z przyrodą. A co jeszcze ważne, na naszym największym stawie generalnie obowiązuje zasada "złów i wypuść", więc młodych też już uczymy, że po złowieniu rybkę można popodziwiać, zrobić sobie zdjęcie i wypuścić z powrotem do wody – tłumaczy Andrzej Chroboczek.

- reklama -

 

 

Młodzi wędkarze podczas niedzielnych zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej ryba najlepiej brała: I miejsce – Kacper Kwiatkowski (5 lat), II miejsce – Denis Haberkiewicz (7 lat), III miejsce – Kuba Bojas (6 lat). W grupie starszej najlepsi okazali się: I miejsce – Fabian Stroka (14 lat), II miejsce – Łukasz Niesporek (10 lat), III miejsce – Arkadiusz Burda (14 lat).

 

W sumie złowiono 102 ryby! Po zawodach pod niedawno wybudowaną wiatą wręczono nagrody i upominki, a popołudnie minęło pod znakiem wielkiego grillowania. Stawy Babiczoka w Babicach w gminie Nędza to miejsce wielu wędkarskich wydarzeń – w tym zawodów o randze ogólnopolskiej. Niedawno Stowarzyszenie z Nędzy zorganizowało na swoich wodach Drużynowe Zawody Karpiowe. Wystartowało 14 drużyn z całego regionu, m.in.: Rybnika, Wodzisławia Śl, Żor, Raciborza, Rydułtów, Kuźni Raciborskiej i oczywiście Nędzy.

 

 

– Ryby brały doskonale! – cieszy się prezes stowarzyszenia Adam Sobeczko. W sumie złowiono ponad 430 kilogramów ryb! Podczas zawodów brano pod uwagę jedynie karpie i amury. Największymi wyłowionymi okazami był ponad 12-kilogramowy karp i ponad 9-kilogramowy amur.

 

Najlepszą drużyną okazał się duet Nawrocki-Kirśniak z Nędzy, panowie złowili 23 ryby (147,06 kg). II miejsce: duet Łazieńka-Połeć z Kuźni Raciborskiej, panowie złowili 15 sztuk ryb (99,98 kg). III miejsce: duet Holona-Pawlas z Rybnika, panowie złowili 8 sztuk ryb (58,26 kg). Atmosfera jak zwykle na Babiczoku rewelacyjna, większość drużyn już zapisała się na jesienne zawody. Tymczasem już w najbliższy weekend 7 i 8 czerwca na Babiczoku odbędą się kolejne wędkarskie zmagania – tym razem o puchar portalu wędkarskiego "Pokaż rybę".

 

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here