Festiwal Piosenki Europejskiej na Zamku

3

Ponad 300 wykonawców z Polski, Czech i Niemiec śpiewało na dziedzińcu Zamku Piastowskiego

7 czerwca na dziedzińcu raciborskiego zamku zorganizowano koncert finałowy III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Uczestnicy festiwalu przybyli do naszego miasta z Polski, Czech i Niemiec. Występom artystom towarzyszyła Orkiestra Rozrywkowa Happy Big Band z Mysłowic. Grand Prix festiwalu zdobyła Antonia Schwingel z Niemiec. Na dziedzińcu można było usłyszeć dźwięki piosenek m.in.  Adele, The Beatles, One Direction. Jednak uczestnicy prezentowali także swoje kompozycje.

- reklama -

 

 

 Zamek gościł wykonawców Z Czech, Niemiec i Polski

 

W koncercie wzięło udział ponad 300 piosenkarzy. Wcześniej, 5 i 6 czerwca Raciborzanie mieli okazję wziąć udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Hanię Hołek i Błażeja Grażela.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. minister Adam Ździebło (na zdjęciu drugi od prawej)

 

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk. Gośćmi koncertów były oficjalne delegacje powiatów partnerskich Miasta Rendsburg, powiatu Elbe Elster. Organizatorami wydarzenia były Powiat raciborski, Młodzieżowy Dom Kultury, Wojewoda Śląski, Śląski Kurator OŚwiaty, PKP Cargo, Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

 

/l/ za Piastowski Zamek  

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Te „beztalencia” przynajmniej starają się pokazać takim wielkim „talentom” jak Ty, że trzeba rozwijać swoje pasje, a jeśli Miasto przekazuje pieniądze na rozwój kultury młodzieży to, przepraszam Cię bardzo, chwała im za to i dzięki. Tak poza tematem, jakim Ty talentem dysponujesz? Umiejętność krytykowania ludzi działających w przeciwieństwie do Ciebie?
    Szczególnie nie pozdrawiam… JT

  2. Ja tańczę i śpiewam na poziomie ogólnopolskim, do tego rysuję i rzeźbię i też mam ogromne sukcesy w tej dziedzinie. I nie potrzebuję kasy od UM, żeby się rozwijać.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here