II Festiwal Orkiestr Dętych w Tworkowie

4

Już po raz drugi przy Centrum Kultury w Tworkowie rozbrzmiały trąbki, saksofony, puzony i tuby.

W Tworkowie już po raz drugi zorganizowano przegląd dęciaków. W  niedzielę, 8 czerwca, na deskach tworkowskiego Domu Kultury pojawiło się 6 orkiestr dętych. Były to Kamiliańska Orkiestra Dęta przy parafii M.B.U. Ch. w Tarnowskich Górach, Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice, Orkiestra Dęta z Gołkowic, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Łodygowice, Orkiestra Młodzieżowa Raciborskiego Centrum Kultury i czeska Bogumińska Dechavka. Orkiestry prezentowały przeróżny repertuar. Publiczność mogła usłyszeć piosenki Michaela Jacksona i The Beattle, a drugiej strony marsze  i wiedeńskie walce

- reklama -

.

 

 W ramach tworkowskiego festiwalu wystąpiło 6 znakomitych orkiestr dętych

 

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Orkiestra Dęta Krzyżanowice i Gminna Orkiestra Dęta z Gołkowic. Drugie miejsce zajęła Młodzieżowa Orkiestra Gminy Łodygowice. Na trzecim miejscu uplasowała się Orkiestra Młodzieżowa Raciborskiego Centrum Kultury.

 

festiwalowi towarzyszyły występy mażoretek i podobnie jak wybory miss Krzyżanowic były częścią Śląskiego Festiwalu "Ocalić od zapomnienia – nasze tradycje w rzemiośle, muzyce, urodzie i modzie".

 

/l/ za UG Krzyżanowice

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Boli cię to,że wszyscy się mogą razem bawić,co?Pewnie,lepiej nic nie robić i biadolić jak mieszkańcy naszego państwa…Gdy się coś organizuje,to najlepiej głupio skrytykować,gdy samemu towarzyszy NIEMOC !

  2. Żyjesz w specyficznym regionie.Tu od zawsze stykały się kultury:polska,czeska i niemiecka.Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało,bo wszystkie te kultury miały jeden mianownik:Śląsk i jego bogactwo.Kulturalne też.Jeżeli żyjesz na Śląsku to bądź tolerancyjny.Żyjesz w takim właśnie specyficznym regionie i nic nie zrobisz.Nie zmienili tego wszyscy zaborcy Śląska.Ty też tego nie zmienisz.Zacznij być tolerancyjny to i twój ból minie…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here