Industriada 2014. Kolejka w Rudach otworzyła swe podwoje

1

Na terenie zabytkowej stacji kolei w Rudach już po raz piąty odbyła się Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki.

Industriada to jedyny tego typu festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej. Drugi pod względem wielkości w Europie w ogóle, prezentujący dziedzictwo przemysłowe. To także coroczne święto unikatowego w tej części kontynentu Szlaku Zabytków Techniki, który zrzesza najciekawsze obiekty związane z przemysłowym dziedzictwem regionu. Reprezentują one tradycję górniczą, hutniczą, energetykę, kolejnictwo, łączność, produkcję wody oraz przemysł spożywczy.

- reklama -

 

Od pięciu lat Industriada dociera także na Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej w Rudach. W sobotę na odwiedzających czekało tam mnóstwo atrakcji. Każdy mógł przejechać się kolejką, obejrzeć tabor oraz zwiedzić wagony pasażerskie. Najmłodsi mogli wziąć udział w akcji animacyjnej oraz szaleć w dziecięcym parku linowym. Na wieczór dla uczestników imprezy przygotowano specjalną atrakcję. Będą mogli obejrzeć spektakl teatralny "Po szynach przez trzy wieli, czyli historia kolei wąskotorowej w Rudach.

 

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Rudy promują się jak mogą, za niedługo będą najciekawszą miejscowością w regionie – mają już piękny kompleks klasztroy, wspaniały park i tę kolejkę. Można by zamienić to miesce w żywy skansen.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here