Zespoły Raciborskiego Centrum Kultury na Dniach Raciborza

3

Najmłodsza i średnia grupa "Perspektywy" oraz fantastyczna grupa "60 +" – to muzyczna reprezentacja RCK pierwszego dnia Dni Raciborza.

"Perspektywa" zawsze wprowadza publiczność w doskonały nastrój wykonując repertuar polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Zespół to dziś trzy grupy wiekowe. Do najstarszej – istniejącej od ponad siedmiu lat – w 2012 roku dołączyła grupa dziecięca, a w październiku 2013 roku – grupa średnia.

- reklama -

Młodzi wokaliści swoimi wspaniałymi głosami i sercem do śpiewania zdobywają każdą publiczność. Alicja Kalisz śpiewająca w grupie najmłodszej przyznała, że występowanie na tak dużej scenie i tak poważnej imprezie jest "bardzo emocjonujące". – Mam też tremę, ale staram się nad nią zapanować. Po prostu próbuję myśleć o czymś innym. Ale wcale nie zapominam przez to tekstu – zaznacza wokalistka Ala.

Mama Ali, pani Aleksandra jest przekonana, że występy z takimi zespołami jak choćby "Perspektywa" to szansa. – Szansa dla młodych ludzi na pokazanie swoich talentów – podkreśla. – I to nie tylko o rozwój wokalny chodzi, ale widzę, że dzieci są bardziej odważne, bardziej otwarte. A dla nas rodziców to frajda kiedy możemy podziwiać występy dzieci podczas takich uroczystości jak Dni Raciborza – cieszy się pani Ola.

Panie Małgorzatę i Barbarę z Raciborza porwały przeboje od repertuaru przedwojennego po lata 80-te. Wykonał je fantastyczny zespół "60 +" na co dzień również działający przy Raciborskim Centrum Kultury. – Bardzo nam się podoba, wszystkie piosenki doskonale znamy, więc trochę sobie podśpiewujemy. Może zapiszemy się do zespołu? – śmiała się pani Barbara.

Nie ma znaczenia, gdzie "60 +" zaśpiewa – raciborzanie zawsze dobrze się z nim bawią. Zespół w większości składa się z muzyków, którzy w latach 70/80 -tych występowali m.in. w restauracji "Hawana" w Lekartowie. Po ćwierć wieku stwierdzili, że chcą grać dalej! Chętnie występują z dobrze znanymi utworami Anny Jantar, Maryli Rodowicz czy Ireny Jarockiej.

A już jutro – drugiego dnia Dni Raciborza z programem artystycznym wystąpią również grupy związane z RCK. Od 17.30 na stadionie OSiR-u zaprezentuje się zespół taneczny "Skaza", ponownie "Perspektywa", Młodzieżowa Orkiestra RCK oraz rockowy Agent Purple.

publ. /ps/

 ———————————————————-

 

zobacz także:

 

W ciągu dwóch dni załogi pokonają maratońską trasę o długości 42 kilometrów, by w niedzielę dotrzeć do Kędzierzyna-Koźla.
 
 
 
Na starcie stanęły takie drużyny jak np. Nowe Imperium czy Rycerze Ortalionu. Wygrywa ta, która w najkrótszym czasie zbierze 6 punktów.

 

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Na zdjęciu w tekście widać jak zmieniła się polska kltura – chłopcy zadzironi, kokietujący, dziewczyny stoją i miny mają jak babo-chłopy. Ot, taki lokalny gender właśnie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here