Sukcesy wokalistek z Raciborza w Wyszkowie

0

Dominika Sławik, Joanna Soszyńska i Magdalena Wojak docenione podczas prestiżowego festiwalu.

Trzy wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zostały laureatkami jednego z najbardziej prestiżowych festiwali – XXI Festiwalu Piosenki lat 60-tych i 70-tych "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce", który odbył się w Wyszkowie. – Jury konkursu festiwalowego pod przewodnictwem Ryszarda Poznakowskiego postanowiło przyznać wyróżnienia Dominice Sławik i Joannie Soszyńskiej. Natomiast Magdalena Wojak otrzymała dwa wyróżnienia – mediów i Jury komplementarnego – informuje MDK.

- reklama -

 

 

 

Wyróżnione wokalistki są członkiniami zespołu wokalnego Miraż, a do występu konkursowego w Wyszkowie przygotowała ich Elżbieta Biskup – Dyrektor MDK w Raciborzu i prowadząca zespół Miraż. W konkursie udział brało 22 wokalistów z całej Polski, m.in. z takich miast jak Warszawa, Kraków, Szczecin, Otwock, Puławy, Kielce, Gdynia oraz Nasielsko.

Finaliści Festiwalu wystąpili ze zróżnicowanym repertuarem. Nie zabrakło utworów z muzycznego dorobku Czesława Niemena, Trubadurów, Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Anny German, Tadeusza Nalepy.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here